Sandra Bullock Gravity 3

PSYCHOSIESTA

PSYCHOSIESTA  imaginatívna hudobno-slovná relaxácia je inšpirovaná prvkami vyššieho stupňa autogénneho tréningu.

Vznikla za konzultačnej podpory Prof. PhDr. Stanislava Kratochvíla, CSc. a PhDr. Evy Borzovej, Csc.. Interpretom imaginatívneho a relaxačného textu v slovenčine bol Július Hvozdík, hlásateľ  Československého rozhlasu – Bratislava. 

headphone woman
PSYCHOSIESTA imaginatívna relaxácia

audio ukážka strednej častiheadphone grenn

V tejto nahrávke boli použité výňatky zo skladieb: Neil Diamonda, Pink Floyd, Jeana Michela Jarreho, Johanna Pachelbela a Franka Schmidta.

Nahrávka vznikla v roku 1987.

Ilustratívna ukážka z filmu Gravitácia

 

Sandra Bullock , ilustratívna ukážka z filmu Gravitácia

 

PSYCHOSIESTA imaginatívna relaxácia
PSYCHOSIESTA 1
PSYCHOSIESTA imaginatívna relaxácia
PSYCHOSIESTA 2

 

Pohľad na matičku Zem. Priamy prenos z vesmírnej stanice ISS

13 odpovedí na „PSYCHOSIESTA“

 1. Pridávam sa k predošlým komentom. Neverila by som, že ma to tak unesie. Videla som ten film so Sandrou Bullock, ale vidieť vesmír vlastnými očami a vrátiť sa bezpečne späť do kresla v obývačke – úžasný zážitok, poznanie i terapia. Všetky moje malicherné depky sú fuč. Môžem sa len poďakovať za tú nádhernú cestu.

 2. Som po operácii a vegetujem na posteli v nemocnici. Blúdila som po internete a našla túto stránku. Ten výlet na okraj galaxie bol pre m%na zaujímavý a pekný. Na chvíľu som zabudla na svoje trápenie. Je možné? ako? sa dostať k celej nahrávke?

 3. Łał, to było super… Nie ma się czego obawiać, w każdej chwili można otworzyć oczy…
  Nie zapomne tego, dziękuję :)

 4. Taká hudba mi zvlášť vyhovuje. Nenapadlo mi však relaxovať pri nej. Jarreho som počúval rád, ale len ako kulisu pri učení a tak podobne. Teraz som skúsil zavrieť pri nej oči a nechal sa unášať navodenými predstavami. Objavil som úplne inú hudbu a iný svet. Zaujímavá skúsenosť. Začínam veriť tomu, že to môže mať liečivé účinky. Vyskúšal som to ešte raz a zistil som, že to vplýva na myšlienky. Povznieslo ma to kamsi kde je celkom krásny svet a život. Ďakujem

 5. Na http://www.pecujici.cz som našla odkaz na PSYCHOSIESTU. Mimoriadne ma zaujala aj preto, že pracujem s pacientami postihnutými rôznymi formami demencií, vrátane Alzheimera. Na samotnej stránke Psychobalzam som našla aj zaujímavú a podnetnú štúdiu o možnostiach využitia hudby pri uľahčení života takto postihnutých ľudí. Z textu vyplýva, že ide len o ukážku z nahrávky, ktorá je zrejme komplexnejšia. Je možné získať celú nahrávku? Mám záujem o spoluprácu. mklein@hotmail.com

 6. Nikdy som nebola nejako meditatívne založená. Asi pre pol rokom som zablúdila na túto stránku a s úžasom som zistila, že na mňa pôsobí táto ukážka ako antidepka. Vždy keď mám nejaké pochybnosti o sebe, vždy keď sa stane niečo podobné ako teraz v Paríži, či niekde inde vo svete, tak zájdem sem a dobíjam si baterky. Ten hlas sa mi zdal spočiatku trochu kovový, ale do toho vesmíru sa nejaký zamat asi ani nehodí. … a tie slová, v symbióze s hudbou ma vždy unesú, tam kdesi ďaleko, na koniec galaxie. 🙂 Bez slúchadiel to nie ani zďaleka ono.
  Bola by som šťastná, keby som to mala celé doma na CD. Iste je nás takých senzibilov viac.

 7. áno! bola som tam! na konci galaxie! v skafandri ako Sandra Bullock, a otáčala som sa späť k Zemi! užasný zážitok, nezabudnuteľný pocit, Bože !!!

 8. ako by som mohla získať kompletnú nahrávku? tá ukážka je nádherná, chcela by som vesmírom letieť ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

PSYCHOBALZAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.