Vyjadrenia o prínose autogénneho tréningu (audio)

Vyjadrenia o prínose autogénneho tréningu (audio)

reproduktory

Hovoria: letec, kpt. Marček, pedagogička VŠMU prof. Cieľová, rozhlasoví moderátori Martin Doboš a Alica Bieliková, Milan Michalič, rehabilitačná psychologička PhDr. Mária Chudáčková, olympijský víťaz O. Zaremba a ďalší.

indikator

 

 

Pohľad na psychologické pracovisko Čs. rozhlasu v Bratislave (1985) počas výcviku v autogénnom tréningu
Pohľad na psychologické pracovisko Čs. rozhlasu v Bratislave (1993) počas výcviku v autogénnom tréningu.  

1. lekcia autogénneho tréningu

10 thoughts on “Vyjadrenia o prínose autogénneho tréningu (audio)”

 1. Pred pár mesiacmi som napísal, že časom sa ozvem ako sa mi autogénny tréning darí. Aj keď sa mi zo začiatku nedarilo objavovať, natrénovať tie prvé pocity časom som ich zvládol . Zaujímavou skúsenosťou bolo, že tie pocity sa naplno objavili až vtedy keď so prešiel k ďalšiemu cviku. Absolvoval som sám všetkých 6 lekcií. Tie hudobné nahrávky s prednesom majstra Chudíka sú síce pekné a dobre urobené, ale mne viac vyhovoval tréning s pomocou formuliek. Hodne mi pomohli tie diskusie v úvode a závere každej lekcie. Dnes môžem povedať, že je to veľmi užitočná vec. Úplne mi zmenil život. Mal som vážnejšie zdravotné ťažkosti, problémy v osobnom živote a bol som uprostred stresujúceho pobytu v zahraničí. Hrozilo, že sa budem musieť vrátiť na Slovensko. Nielenže som tie ťažkosti prekonal, dal sa zdravotne do poriadku, ale náročné skúšky som zvládol najlepšie spomedzi kolegov. Aj v porovnaní so zahraničnými účastníkmi našej misie. Funkčne som postúpil a získal ten báječný pocit, že som si dokázal pomôcť. Dnes mám svoj život pod kontrolou, čo iste pociťujú najbližší, kolegovia a rodina. Psychobalzam Ďakujem!
  P.S. Kontakt s touto stránkou občas ešte využívam a trpezlivo čakám na sľúbené dodatky k posledným dvom lekciám.

 2. autogénny tréning je super, ked sa to človek naučí, je to ok., Prvý som počula Mudr. Kratochvíla , paráda, a Chudíkov je tiež super. Len sa to treba naučiť ako meditáciu

 3. Oslovilo ma to! je to iná káva ako tie všelijaké rýchlokurzy „geniality. Len či to dokážem! Cieľ mám, aj dôvod, tak sa na to podujmem. Dám vedieť, ako sa mi tie cvičenia daria.

 4. Ahoj ak sa chceš dozvedieť viac o autogénnom tréningu, tak môžeš navštíviť aj moju stránku, kde sa mu viac venujem. Stránka je: http://www.xraj.sk

  Verím, že ti to pomôže 🙂

 5. ja mam machatu v slovencine, nie v cestine a mala som aj chudika, ale to sa neda porovnat. verim ze kto to nepocul tak sa mu moze chudik zdat prijemny, ale machata je predsa len o poznanie lepsi. jeho hlboky zamatovy hlas robi svoje. takze kto ma moznost zohnat machatu, urcite odporucam jeho.

 6. No 🙂 Milujem autogenny trening! Podla mna by bolo fayn zajst na par sedeni so psychologom a spolu s nim spolupracovat na par uvolnujucich cinnostiach. Z knih sa sice dost docitas, ale neviem, ci sa to da robit nejak tak sam na sebe 🙂

  Ja pouzivam sama jedine CD Cesta k uvolneniu od Ladislava Chudika – je to vyborne!

 7. ja mam nahravku kde hovori karol machata a k tomu je hudba. je to vynikajuce. zacina to slovami: ulozte sa co najpohodlnejsie, aby vas nic nerusilo, ani netiesnilo. zavrite oci…. a popritom zneje krasna hudba. a machatov hlas do toho, to je ako balzam na dusu.

  autogenny trening som sa ucila u psychologa i s pomocou psychobalzamu na kazete. myslim, ze sama by som sa do takeho dokonale uvolneneho stavu nedokazala dostat, keby ma to on nebol naucil. vysvetlil mi totiz presne to, co moje pocity znamenaju a ako si ich mam prehlbit. na co sa mam sustredit. a to pokladam za velmi dolezite, keby som bola postupovala sama, zrejme by som bola tapala. dnes dokazem dosiahnut absolutne, tzv.integralne uvolnenie, pri ktorom akoby som vystupila z tela. moje telo si tak uplne dokonale oddychne. a vsetky starosti prestanu existovat.

 8. autogénny tréning je super… mňa ho tiež učila psychologička… Minule som čítala knihu Keď do života vstúpi rakovina a jedna kapitola je zameraná na autogénny tréning a imagináciu. Ale ako písala kpl je najlepšie ak to učí psychológ. Zo začiatku som sa sama nevedela dostať do stavu úplného uvoľnenia a tak som to prediskutovala so psychologičkou a zistili sme prečo a teraz to je už v pohode… dokonca perfektne pomáha ak nemôžem zaspať 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

PSYCHOBALZAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.