KURZ AUTOGÉNNEHO TRÉNINGU

KURZ AUTOGÉNNEHO TRÉNINGU 

AUTOGÉNNY TRÉNING je osvedčená, vedecky overená a odporúčaná cesta uzdravovanie tela i duše, objavovania vlastných možností, cesta k spokojnosti, úspechu, nadhľadu, cesta k vnútornej slobode a životnej múdrosti.


Podľa celého radu našich i zahraničných autorov sa autogénny tréning stal celosvetovo nielen najrozšírenejšou antistresovou a psychohygienickou metódou, ale v posledných 20 – tich rokoch sa stáva aj účinnou psychoprofylaktickou technikou, v kontexte prevencie zlyhania ľudského činiteľa v pracovnej sfére (piloti, operátori rizikových prevádzok, chirurgovia, vrcholoví manažéri, športovci,
hudobní interpreti a speváci, herci, redaktori, moderátori, ..).


Popri naznačenom prínose autogénneho tréningu v pracovnej oblasti, je neoceniteľný aj jeho individuálny, osobný prínos. Vedie nielen k objektívnemu zlepšeniu telesného a duševného zdravia v mnohých oblastiach (kardiovaskulárne a tráviace ťažkosti, tréma, nespavosť, atď.), zvýšeniu výkonnosti, ale tiež k zlepšeniu sebauvedomenia, zvýšeniu integrity vlastnej osobnosti a nakoniec, v prípade jeho dlhodobejšieho využívania i k jej rozvoju a racionálnej prestavbe.


Z výhod, ktoré autogénny tréning prináša zdravému človeku udávajú absolventi autogénneho výcviku zvyčajne, že:
• sa stávajú nenápadne pokojnejšími, vyrovnanejšími a vedia lepšie kontrolovať svoje emocionálne reakcie.
• dokážu viac tlmiť nežiaduce návyky a nutkavé pocity
• vedia získať odstup od emocionálnych reakcií iných ľudí, čím zlepšujú svoje sociálne správanie a zvládanie náročnejších životných situácií
• dokážu sa lepšie adaptovať na realitu, vrátane akceptovania situácií neriešiteľných a nimi neovplyvniteľných
• si uvedomujú postupný nárast dôvery v seba samého, zodpovednosť za svoje zdravie, za využitie svojich schopností, čo sa prejavuje lepšou organizáciou vlastného času a väčšou vytrvalosťou pri dosahovaní vytýčených cieľov
• po zvládnutí základného stupňa udávajú, že sa dokážu i v nepriaznivých podmienkach lepšie sústrediť na vykonávanú činnosť, úspešne ju zvládnuť a dokončiť.

Kurz autogénneho tréningu  opakovane vysielal Slovenský rozhlas  (1993-94) . Na jeho realizácii v Experimentálnom štúdiu SRo sa podieľali priami účastníci. Interpretmi relaxačných textov boli Ladislav CHUDÍK a Pavol ŠRÁMEK (IV. lekcia). Autorom kurzu je PhDr. Milan Kožiak. Za prínos v oblasti zdravotnej výchovy a zvládania závislostí bol tento kurz v roku 1994 ocenený medailou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), udelenou Gen. riaditeľom Hiroshi Nakajimom.

 

1. lekcia kurzu autogénneho tréningu

2 odpovede na „KURZ AUTOGÉNNEHO TRÉNINGUs“

  1. Den, kdy jsem objevila kurz autogenního tréninku na internetu, by se dal zařadit mezi ty šťastné. Hledala jsem nějaký komplexní kurz z oblasti duševní kondice a mohu říct, že touto volbou jsem se nespletla. Kurz předčil moje očekávání – dokonale propracovaný systém výuky, úžasná výhoda on-line studia, skvělý přístup mistra Chudíka. Kurz AT mohu všem vřele doporučit. Slovenština v podání Mistra Chudíka mi vůbec nepřekážela, právě naopak. vítala jsem ji –

  2. Takto pred rokom som bol troska a celkom na dne. Apatia, depresie, hnev a konflikty. Bol som bez práce, bez peňazí (exekúcia), bez lásky (rozvod) a nádeje na akékoľvek zlepšenie. Nevidel som východisko. Moja lekárka mi odporučila autogénny tréning. Našiel som túto stránku a začal cvičiť čo najdôslednejšie ako sa len dalo. Zo dňa na deň, postupne a pomaly ma tie cvičenia ťahali zo dna a otvárali svet nových vzťahov, nádeje a dnes už aj úspechov. Ktovie akoby som skončil bez autogénneho tréningu. Odporúčam každému kto hľadá a ani nevie presne čo hľadá a ako to zistiť. S pomocou toho kurzu to dokáže snáď každý. Túto stránku som navštivíl snˇad 100x. Celý kurz som so stiahol do mobilu a pár krát som využil som aj možnosť mailovej konzultácie s jeho autorom Dr. Kožiakom. ani neviem ako sa mu poďakovať – za cenné rady a usmernenia. To všetko na tejto stránke free a zadarmo, čo je v dnešných časoch už samo o sebe takmer zázrak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

PSYCHOBALZAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.