KURZ AUTOGÉNNEHO TRÉNINGU

KURZ AUTOGÉNNEHO TRÉNINGU 

AUTOGÉNNY TRÉNING je osvedčená, vedecky overená a odporúčaná cesta uzdravovanie tela i duše, objavovania vlastných možností, cesta k spokojnosti, úspechu, nadhľadu, cesta k vnútornej slobode a životnej múdrosti.


Podľa celého radu našich i zahraničných autorov sa autogénny tréning stal celosvetovo nielen najrozšírenejšou antistresovou a psychohygienickou metódou, ale v posledných 20 – tich rokoch sa stáva aj účinnou psychoprofylaktickou technikou, v kontexte prevencie zlyhania ľudského činiteľa v pracovnej sfére (piloti, operátori rizikových prevádzok, chirurgovia, vrcholoví manažéri, športovci,
hudobní interpreti a speváci, herci, redaktori, moderátori, ..).


Popri naznačenom prínose autogénneho tréningu v pracovnej oblasti, je neoceniteľný aj jeho individuálny, osobný prínos. Vedie nielen k objektívnemu zlepšeniu telesného a duševného zdravia v mnohých oblastiach (kardiovaskulárne a tráviace ťažkosti, tréma, nespavosť, atď.). Tiež k zvýšeniu výkonnosti,  k zlepšeniu sebauvedomenia, zvýšeniu integrity vlastnej osobnosti a nakoniec, v prípade jeho dlhodobejšieho využívania i k jej rozvoju a racionálnej prestavbe.


Z výhod, ktoré autogénny tréning prináša zdravému človeku udávajú absolventi autogénneho výcviku zvyčajne, že:

sa stávajú nenápadne pokojnejšími, vyrovnanejšími a vedia lepšie kontrolovať svoje emocionálne reakcie.
• dokážu viac tlmiť nežiaduce návyky a nutkavé pocity
• vedia získať odstup od emocionálnych reakcií iných ľudí, čím zlepšujú svoje sociálne správanie a zvládanie náročnejších životných situácií
• dokážu sa lepšie adaptovať na realitu, vrátane akceptovania situácií neriešiteľných a nimi neovplyvniteľných
• si uvedomujú postupný nárast dôvery v seba samého

•zodpovednosť za svoje zdravie, za využitie svojich schopností

•to sa prejavuje lepšou organizáciou vlastného času a väčšou vytrvalosťou pri dosahovaní vytýčených cieľov
• po zvládnutí základného stupňa sa dokážu i v nepriaznivých podmienkach lepšie sústrediť na vykonávanú činnosť, úspešne ju zvládnuť a dokončiť.

Kurz autogénneho tréningu  opakovane vysielal Slovenský rozhlas  (1993-94) . Na jeho realizácii v Experimentálnom štúdiu SRo sa podieľali priami účastníci. Interpretmi relaxačných textov boli Ladislav CHUDÍK a Pavol ŠRÁMEK (IV. lekcia). Autorom kurzu je PhDr. Milan Kožiak.

Za prínos v oblasti zdravotnej výchovy a zvládania závislostí bol tento kurz v roku 1994 ocenený medailou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), udelenou Gen. riaditeľom Hiroshi Nakajimom.

 

1. lekcia kurzu autogénneho tréningu

4 odpovede na „KURZ AUTOGÉNNEHO TRÉNINGUs“

  1. Som vo výcviku AT a chodievam sem 2.3 x týždenne. V poslednom čase sa dosť spomalilo načítanie stránky. Cez YouTube môžem prehrávať len relaxácie, ale inštrukcie sú dostupné len tu. Viete to napraviť tak ako to bolo koncom roka 2018? Ďakujem!

  2. Den, kdy jsem objevila kurz autogenního tréninku na internetu, by se dal zařadit mezi ty šťastné. Hledala jsem nějaký komplexní kurz z oblasti duševní kondice a mohu říct, že touto volbou jsem se nespletla. Kurz předčil moje očekávání – dokonale propracovaný systém výuky, úžasná výhoda on-line studia, skvělý přístup mistra Chudíka. Kurz AT mohu všem vřele doporučit. Slovenština v podání Mistra Chudíka mi vůbec nepřekážela, právě naopak. vítala jsem ji –

  3. Takto pred rokom som bol troska a celkom na dne. Apatia, depresie, hnev a konflikty. Bol som bez práce, bez peňazí (exekúcia), bez lásky (rozvod) a nádeje na akékoľvek zlepšenie. Nevidel som východisko. Moja lekárka mi odporučila autogénny tréning. Našiel som túto stránku a začal cvičiť čo najdôslednejšie ako sa len dalo. Zo dňa na deň, postupne a pomaly ma tie cvičenia ťahali zo dna a otvárali svet nových vzťahov, nádeje a dnes už aj úspechov. Ktovie akoby som skončil bez autogénneho tréningu. Odporúčam každému kto hľadá a ani nevie presne čo hľadá a ako to zistiť. S pomocou toho kurzu to dokáže snáď každý. Túto stránku som navštivíl snˇad 100x. Celý kurz som so stiahol do mobilu a pár krát som využil som aj možnosť mailovej konzultácie s jeho autorom Dr. Kožiakom. ani neviem ako sa mu poďakovať – za cenné rady a usmernenia. To všetko na tejto stránke free a zadarmo, čo je v dnešných časoch už samo o sebe takmer zázrak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

PSYCHOBALZAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.