autogénny tréning titulka

KURZ – AUTOGÉNNY TRÉNING

AUTOGÉNNY TRÉNING 

KURZ – AUTOGÉNNY TRÉNING je osvedčená, vedecky overená a odporúčaná cesta uzdravovanie tela i duše, objavovania vlastných možností, cesta k spokojnosti, úspechu, nadhľadu, cesta k vnútornej slobode a životnej múdrosti.

Kurz - Autogénny tréning
Účastnístnici kurzov autogénneho tréningu 1

Podľa celého radu našich i zahraničných autorov sa autogénny tréning stal celosvetovo nielen najrozšírenejšou antistresovou a psychohygienickou metódou, ale v posledných 20 – tich rokoch sa stáva aj účinnou psychoprofylaktickou technikou, v kontexte prevencie zlyhania ľudského činiteľa v pracovnej sfére (piloti, operátori rizikových prevádzok, chirurgovia, vrcholoví manažéri, športovci, hudobní interpreti a speváci, herci, redaktori, moderátori, …).


Popri naznačenom prínose autogénneho tréningu v pracovnej oblasti, je neoceniteľný aj jeho individuálny, osobný prínos. Vedie nielen k objektívnemu zlepšeniu telesného a duševného zdravia v mnohých oblastiach (kardiovaskulárne a tráviace ťažkosti, tréma, nespavosť, zvýšeniu imunity, atď.). Tiež k zvýšeniu výkonnosti,  k zlepšeniu sebauvedomenia, zvýšeniu integrity vlastnej osobnosti a nakoniec, v prípade jeho dlhodobejšieho využívania i k jej rozvoju a racionálnej prestavbe.

letný kurz autogénneho tréningu
letný kurz autogénneho tréningu

 

VÝHODY 

Z výhod, ktoré autogénny tréning prináša zdravému človeku udávajú absolventi autogénneho výcviku zvyčajne, že:

•  sa stávajú nenápadne pokojnejšími, vyrovnanejšími a vedia lepšie kontrolovať svoje emocionálne reakcie.
• dokážu viac tlmiť nežiaduce návyky a nutkavé pocity
• vedia získať odstup od emocionálnych reakcií iných ľudí, čím zlepšujú svoje sociálne správanie a zvládanie náročnejších životných situácií
• dokážu sa lepšie adaptovať na realitu, vrátane akceptovania situácií neriešiteľných a nimi neovplyvniteľných
• si uvedomujú postupný nárast dôvery v seba samého

•zodpovednosť za svoje zdravie, za využitie svojich schopností

•to sa prejavuje lepšou organizáciou vlastného času a väčšou vytrvalosťou pri dosahovaní vytýčených cieľov
• po zvládnutí základného stupňa sa dokážu i v nepriaznivých podmienkach lepšie sústrediť na vykonávanú činnosť, úspešne ju zvládnuť a dokončiť.

Kurz – Autogénny tréning  opakovane vysielal Slovenský rozhlas                                                            (1993-94) .                                                               

 Na jeho realizácii v Experimentálnom štúdiu SRo sa podieľali                                                                    priami účastníci.                                                                                             Interpretmi relaxačných textov boli                                                              Ladislav CHUDÍK a Pavol ŠRÁMEK (IV. lekcia).                         Autorom kurzu je PhDr. Milan Kožiak.

Za prínos v oblasti zdravotnej výchovy a zvládania závislostí bol tento kurz v roku 1994 ocenený medailou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), udelenou Gen. riaditeľom Hiroshi Nakajimom.

Kurz – Autogénny tréning

SÚHRN ODBORNÝCH POZNATKOV

1. lekcia kurzu autogénneho tréningu

 

OCENENIE

15 názorov na “KURZ – AUTOGÉNNY TRÉNING”

 1. Ahoj, mám za sebou skupinovou terapii před několika lety. V poslední době se mi přitížilo a chtěla bych se vrátit k relaxačním technikám, které nás tam učili (Schultzův autogenní trénink, Jacobsonova metoda…). Bohužel od doby, kdy jsem léčbu ukončila, se mi nedaří provádět relaxaci sama. sháněla sem proto “průvodce relaxací”. Náhodou jsem tu našla celý kurz a ještě jaký. Pan primář Sova osobně mě naviguje do ráje. Snažím se také ale cvičit i bez Yoytube a daří se mi.Skvelá stránka. Děkuji moc …

 2. Corona-necorona odporúčam skúsiť vydržať /absolvovať výsledky sa dostavia.

 3. Autogénny tréning je ako stvorený pre tento kovidový čas karantén a samoizolácií. Nedokázal som si roky nájsť priestor na jeho osvojenie. Až teraz cvičím a vzorne. Ten prínos je úžasný Aj to, že celý kurz je to na tejto stránke dostupný každému. Veľká vďaka PSYCHOBALZAM!

 4. Мар’яна Зоряний píše:

  була задоволена тим, що люди в Словаччині також займаються аутогенним навчанням. Корисний та приємний сайт, бажаю вам успіху.

 5. Pripravujeme vyjadrenie arcibiskupa, kardinála Jozefa Tomku, ktorý sa o autogénnom tréningu vyjadril, ešte začiatkom 90-tych rokov ako o vedecky opodstatnenej metóde psychohygien a regenerácia duševných síl, dokonca aj u samotných kňazov.

 6. Alois Slánsky píše:

  Zajímá mě postoj křesťanů, zvláště katolické církve k autogennímu tréninku. V poslední době jsem totiž zaregistroval dost vyhraněné a dost negativní názory právě na autogenní trénink. Děkuji předem se vaši odpověď.

 7. Ivan Ertl píše:

  po návrate z GB a počas štátnej karantény ma spolubývajúci upozornil na túto stránku a začal som cvičiť autogénny tréning podľa inštrukcií k jednotlivým lekciám. Neskôr som pokračoval už doma počas samoizolácie. Nič lepšie som nemohol urobiť. Rovnako ako predošlí komentujúci pridávam poďakovanie za výborný metódu a prístup. Oceňujem aj to, že všetky lekcie sú free, voľne dostupné komukoľvek a stránka nevytĺka kapitál ani z opakovaných návštev. Vďaka autogénnemu tréningu som celkom iný človek. Aspoň v to dúfam

 8. Juraj Pavelek píše:

  Ja s nim pracujem aj s klientami v psychoterapii a v mentalnej priprave sportovcov. Mozem len odporucat. Vdaka❤️

 9. Martina Sudinová píše:

  asi pred dvoma mesiacmi dom náhodou som objavila 5.lekciu na YouTube. Tá ma vzala za srdce. Netušila som, že môžem takéto príjemné a krásne pocity z vlastného tela a zvlastných predstáv. Potom som zistila, že treba začať od začiatku1 lekciou. Skúsila som a pokračovala ďalej podľa inštrukcií aj na tejto stránke. Teraz objavujem svoje srdiečko (4. cvičenie). Akoby som sa znova narodila. Spočiatku som si myslela, že tá nástenka kurzu autogénneho tréningu je sugestivna reklama. Mýlila som sa. Všetko sa so mnou deje tak ako je to tam napísané. Cítim sa ako nikjdy predtým. Občas sa zaseknem, ale už viem, že to povolí. Chce to len trpezlivosť. Rešpektujem výstrahu, že počas kurzu nemám nič zásadné meniť vo svojom živote. Mám ho však už pod kontrolou a dúfam, že natrvalo. Vďaka tomuto tréningu so vyšla z hmly a našla poklad. Rada sa s ním podelím zvlášť v týchto časoch plných obáv a strachu a tiež preto, že podporuje aj imunitu pred všelijakými neviditeľnými záškodníkmi. Skúste ho a vytrvajte. Neobanujete. … a ešte sa patrí poďakovať http://www.psychobalzam, takže ĎAKUJEM. Tie najcennejšie veci sú naozaj na dosah našich rúk a celkom zadarmo.

 10. admin pre Lenka L píše:

  to podstatné je uvedené v texte pod audio nahrávkami a tiež v diskusii s účastníkmi kurzu.(úvod a záver 3. cvičenia. Stojí to zato prečítať si to, alebo vypočuť ešte raz a trochu pozornejšie. A ešte dodávam:
  Pri autogénnom tréningu je sprievodným bonusom aj lepšie cítenie sa, ale to nie je jeho hlavným zmyslom a cieľom. Zmyslom je TRÉNING ako taký a jeho cieľom je osvojenie abecedy autosugescie. Ráno a cez deň ma byť tréning svižný, podľa ALGORITMU popísaného v prvej a druhej lekcii. Vtedy majú tie vtieravé myšlienky menšiu šancu objaviť sa. Aj keď sa neobjaví dokonalý pocit relaxácie cvičenie je dobre urobené práve vtedy ak sa Vám podarí absolvovať spomínaný algoritmus. Ten odsunie bokom tie všelijaké predstavy, myšlienky, výčitky, obavy a pod. Je to ako s balvanmi, ktoré sa napr. v jazere vynárajú ak klesá jeho hladina. Pri autogénnom tréningu pretrváva tento stav u niektorých cvičiacich dlhšie. Navyše je tá hladina ešte niekedy u niektorých začiatočníkov aj „zamrznutá“ a jej roztápanie „trochu bolí“.  Chceli by sme sa uvoľniť, ale darí sa to len povrchne. Ak je naša aktivačná úroveń mozgu vysoká, na úrovni stresu, nedokážeme sa len už sama prirodzene znížiť. V hlave nám hučí „včelí úľ“ našich povinností, starostí, obáv a pod. Navrhujem Vám „DOHODNÚŤ SA S NIMI“ v tom zmysle, že ak Vám chvíľu dajú pokoj, budete sa im venovať po skončení cvičenia. Zistíte, že sa to krásne dá. Ráno si povedzte, že ste sa zobudila o pár minút skôr a tých pár minút tréningu sú len a len Vaše.. Malo by sa to časom dariť.

 11. Lenka L píše:

  Zdravím Psychobalzam. Začínala som s autogénnym tréningom v minulosti už viackrát podľa kníh. Toto je veľmi dobrá forma kurzu. Pomáha mi, ide mi to stále lepšie a lepšie, ale nie vždy sa dokážem sústrediť a to som sa naozaj snažila… proste mám pocit, že aj keď sa snažím dýchať kľudne a sústrediť sa napr. na tiaž rúk, atd´ – to moje dýchanie je divné. Mení fázy, ako keby som robila niečo náročné, neviem to popísať… Stále riešim v hlave ešte daľsích 5 veci….ja si dokážem napr vyvolat pocit tiaže dokonalo na 100 % prakticky ale popri tom sučasne v mozog nevypnut a to ma akosi ruší akoby som mala dva motory tam….ale cítim sa potom vždy lepšie to ano, ale počas cvičenia je to narocne, neviem sa pohnúť ďalej, …ale nevzdávam to…

 12. admin pre ervín píše:

  Už by to malo byť v poriadku. Ďakujem za upozornenie a želáme zdar v AT.

 13. ervín píše:

  Som vo výcviku AT a chodievam sem 2.3 x týždenne. V poslednom čase sa dosť spomalilo načítanie stránky. Cez YouTube môžem prehrávať len relaxácie, ale inštrukcie sú dostupné len tu. Viete to napraviť tak ako to bolo koncom roka 2018? Ďakujem!

 14. Ivon Příhoda píše:

  Den, kdy jsem objevila kurz autogenního tréninku na internetu, by se dal zařadit mezi ty šťastné. Hledala jsem nějaký komplexní kurz z oblasti duševní kondice a mohu říct, že touto volbou jsem se nespletla. Kurz předčil moje očekávání – dokonale propracovaný systém výuky, úžasná výhoda on-line studia, skvělý přístup mistra Chudíka. Kurz AT mohu všem vřele doporučit. Slovenština v podání Mistra Chudíka mi vůbec nepřekážela, právě naopak. vítala jsem ji –

 15. Viliam Kl. píše:

  Takto pred rokom som bol troska a celkom na dne. Apatia, depresie, hnev a konflikty. Bol som bez práce, bez peňazí (exekúcia), bez lásky (rozvod) a nádeje na akékoľvek zlepšenie. Nevidel som východisko. Moja lekárka mi odporučila autogénny tréning. Našiel som túto stránku a začal cvičiť čo najdôslednejšie ako sa len dalo. Zo dňa na deň, postupne a pomaly ma tie cvičenia ťahali zo dna a otvárali svet nových vzťahov, nádeje a dnes už aj úspechov. Ktovie akoby som skončil bez autogénneho tréningu. Odporúčam každému kto hľadá a ani nevie presne čo hľadá a ako to zistiť. S pomocou toho kurzu to dokáže snáď každý. Túto stránku som navštivíl snˇad 100x. Celý kurz som so stiahol do mobilu a pár krát som využil som aj možnosť mailovej konzultácie s jeho autorom Dr. Kožiakom. ani neviem ako sa mu poďakovať – za cenné rady a usmernenia. To všetko na tejto stránke free a zadarmo, čo je v dnešných časoch už samo o sebe takmer zázrak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.