Viera Žilinčanová

Editoriál

Editor - nové vydanie Psychobalzamu
HUDBA – Viera Žilinčanová /www.soga.sk/

[wpstatistics stat=visits time=total]

Editor

Nové vydanie  PSYCHOBALZAMU, hudobno – slovnej predspánkovej relaxácie, je odozvou na pretrvávajúci záujem verejnosti i odborníkov o jeho získanie. Od vydania poslednej reedície PSYCHOBALZAMU (1994) prešlo viac ako 20 rokov. Podľa informácií získaných z Literárnej agentúry (LITA) bolo v rokoch 1983 – 95 predaných viac ako 20 – tisíc kaziet PSYCHOBALZAMU v slovenskej verzii a viac ako 40 – tisíc kaziet
v českej verzii.

Nové vydanie Psychobalzamu v digitalizovanej verzii na CD sprístupňuje a rozširuje možnosti jeho využitia i v súčasnosti. Vychádzajúc z doterajších skúseností predpokladáme, že umožní jeho využívanie aj v mnohých zdravotníckych a sociálnych zariadeniach, ktoré o jeho získanie prejavovali v minulosti záujem.

Všetky doterajšie vydania vyšli na dnes už takmer nepoužívanom analógovom záznamovom médiu (magnetofónové kazety). Mnohé snahy jednotlivcov o jeho digitalizáciu sú preto poznamenané rôznymi nežiadúcimi vplyvmi (skresleniami, šumom, atď.). Nové vydanie tieto nedostatky odstraňuje. Je nanovo vyrobené zo zachovalých pôvodných záznamov prednesu umelcov s darom hlasu: Karolom Machatom (slovenská verzia) a Ladislavom Chudíkom (česká verzia). Podkladová hudba bola rovnalo digitalizovaná  a nanovo remastrovaná podľa pôvodnej predlohy.

HUMMEL MUSIC

  1. Celá stránka – hoci je “len” vo vývoji, je pre mňa jeden veľký zážitok. Za každou záložkou sa skrýva prekvapenie, ktoré si opakovane vychutnávam. Takto sa ponúkajú skutočné hodnoty. Psychobalzam medzi ne skutočne patrí. Vďaka!

  2. autogenny trening spocivajuci v dvoch postupoch,a to slovnej sugescie (nahovorene K.Machatom) s “podmazom” kvalitnej muzikoterapie je uzasna vec a dlho na trhu abstinovalo,konecne jedna dobra sprava,ktora mnohych potesi

 

5 odpovedí na „Editoriál“

  1. I’m more than happy to discover this great site. I need to to thank you for ones time just for this fantastic read!! I definitely appreciated every little bit of it and I have you bookmarked to see new information in your website.

  2. Great site. Plenty of useful information here. I?¦m sending it to several pals ans also sharing in delicious. And obviously, thank you on your sweat!

  3. PF2016 z Nového Zealandu 🙂 Kurzu autogénneho tréningu chýba už len 6. písmeno.Hodne mi pomohol a pomáha. Trpezlivo čakám, čakáme a ďakujeme. Kristína s Kristínkou.

  4. Balzam je ticho, ale hudba liek…

  5. Kazetu Psychobalzám, co vydal OPUS někdy na začátku 80. let tu mám. Původně mě štvalo, že je tam relativně silný šum, což bylo u OPUSu celkem běžné, že by to bylo úmyslně? Navíc to mělo ještě jednu chybu – když jsem krásně usnul, vzbudilo mě cvaknutí mechaniky na konci kazety…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *