web analytics

PREHLÁSENIE WASM

wasm-world-sleep-day-2011

notebook-spi

Pri príležitosti Svetového dňa spánku  (14. marca 2014) publikovala Svetová organizácia spánkovej medicíny (World Association of Sleep Medicine)  nasledovné prehlásenie (www.worldsleepday.org ) 

“Vzhľadom k tomu, že ospalosť a nespavosť postihuje 30-45 % celosvetovej dospelej populácie, predstavujú tieto symptómy globálnu epidémiu, ktorá ohrozuje zdravie a kvalitu života. Musíme preto urobiť mnoho pre ich prevenciu a liečbu. Najdôležitejším krokom je šíriť odborné i verejné povedomie o príčinách a liečbe tejto zdravotnej komplikácie. “

Svetový deň spánku pripadá na piatok pred marcovou rovnodennosťou.  Preto sa dátum jeho konania každoročne mení. V roku 2015 pripadá na 13.marca a v roku 2016 na 18.marca.

World Sleep Day

Hits: 3

One thought on “PREHLÁSENIE WASM”

  1. Toto prehlásenie by mali šíriť biskupi v kostoloch. Čo je dnes dôležitejšie ako normálny život? A možno aj médiá by mali čo to povedať o zdrojoch starostí, ktoré spôsobujú u normálnych ľudí problémy so spánkom. Nie je to len v životnom štýle (interenet, TV, atď.). Mám niekedy pocit, že je to s nami horšie ako tušíme. Je to ako nákaza. Zachraňovať strom ak mu sflakovatie lístie je už neskoro!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

"Hudba je, … keď sa nedostáva slov a nádej tá je ešte živá" ***