PSYCHOBALZAM

psychobalzam spánok sugescia hudba

SLOVENSKÁ VERZIA

psychobalzam spánok sugescia hudba autogénny tréning

 

psychobalzam spánok sugescia hudba autogénny tréning

psychobalzam spánok sugescia hudba autogénny tréning

 

psychobalzam spánok sugescia hudba autogénny tréning

 

psychobalzam spánok sugescia  hudba

slúchadlá

Audio ukážka slovenskej verzie

ČESKÁ VERZE

spánek sugesce hudba autogenní trénink 

 

psychobalzam spánok sugescia hudba relaxácia autogénny tréning
CZ 1

 

CZ 2
CZ 2

 

CZ 3
CZ 3

 

CZ 4
CZ 4

 

CZ 5
CZ 5

slúchadlá     Audio ukázka české verze

Od poslednej reedície PSYCHOBALZAMU (1994) prešlo viac ako 20 rokov. Nové vydanie je odozvou na pretrvávajúci záujem verejnosti i odborníkov o jeho získanie.  Digitalizovaná verzia na CD umožňuje jeho využitie i v súčasnosti.     

Podstata tejto metódy spočíva v spojení dvoch postupov, ktoré sa v terapeutickej praxi bežne využívajú: metódy slovnej sugescie na báze autogénneho tréningu a muzikoterapie, čiže vhodného výberu sprievodnej hudby tak, aby umocňovala slovné sugescie a pritom vyvolávala skôr žiadúce emočné pocity ako estetický zážitok.

Podnet k pôvodnému vydaniu tejto metódy v hudobnom vydavateľstve OPUS (1983) vzišiel z ohlasu verejnosti a záujmu odborných kruhov o výsledky výskumnej a vývojovej práce Psychologického pracoviska Slovenského rozhlasu. Jej cieľom bolo poskytnúť jednotlivcom ocitajúcim sa v zložitejších životných situáciách účinnú a praktickú metódu, ktorá prispieva k vzniku pokojného spánku a nevytvára riziko zdraviu škodlivého návyku.

PSYCHOBALZAM tento zámer spĺňa. Podľa vyjadrení popredných odborníkov prináša u mnohých ľudí lepší efekt ako uspávacie farmaceutické prostriedky. Jeho účinok sa opakovaným používaním nestráca, ale práve naopak. Dlhodobejšie skúsenosti s touto hudobno-slovnou relaxačnou metódou prehlbujú stupeň dosiahnutého telesného a duševného uvoľnenia.

Záujem rozhlasových poslucháčov a odbornej verejnosti o získanie nahrávok hudobno –  slovenej relaxácie vyústil v jej posúdenie Odborom liečebnej starostlivosti Ministerstva zdravotníctva SR. Na základe znaleckých posudkov inovovaných verzií sa odporučilo sprístupniť ich verejnosti a rámec aplikácie rozšíriť z pôvodnej   preventívne oblasti i na terapeutické využitie pri neurózach a          psychogénnych ochoreniach s poruchami zaspávania a spánku         /Z-4652/82-B/12-2/.

VÝSKUM
RECENZIA

Nová recenzia

 

psychobalzam spánok sugescia hudba 

 

Možnosť poslať správu, alebo dopyt (send our your feedback):

V PRÍPADE ZÁUJMU VÁM POŠLEME DOBIERKOU UŽ NEDOSTUPNÉ CD „PSYCHOBALZÁM“ v  českej jazykovej verzii s LADISLAVOM CHUDÍKOM .

Len za cenu poštového a balného. V správe uveďte svoju poštovú adresu a prípadne dôvod záujmu.

Ponuka je limitovaná (skladom 40 ks).

( poštovné + balné 5€)

Vítame každý názor, postreh, pripomienku. Ďakujeme!

kliknite na spodnú lištu

62 odpovedí na „PSYCHOBALZAM“

 1. Manžel mě podváděl. I když to litoval zůstala jsem na dlouho zablokována a zmrzlá. Přítelkyně mi darovala Psychobalzám, prý ať zkusím relaxovat s Chudíkem. Tehdy se náhodou se objevil můj muž a oddala jsem se mu. Nevěřila bych, že to dovedu. Nevěřila bych, že to může pomoct. Pak jsem objevila tuto stránku a jsem za ni vděčná.

 2. Kazetu Psychobalzám, co vydal OPUS někdy na začátku 80. let tu stále mám.
  Původně mě štvalo, že je tam relativně silný šum, což bylo u OPUSu celkem běžné.
  Navíc to mělo ještě jednu chybu – když jsem krásně usnul, vzbudilo mě cvaknutí mechaniky na konci kazety…
  Teď když je to na CD je to mnohem lepší.

 3. Naša mama dostala slovenské CD pod stromček. Nahrali sme jej ho do prehrávača. Neraz ho vidím pri jej vankúši. Tak zrejme jej to pomáha. Len toľko som chcela. 🙂

 4. Dobrý den,
  na internetu jsem objevila Vaše stránky. Chtěla jsem si objednat u mého kníkupce v místě bydliště DVD Psychobalzam v cz i sk verzi, ale tam mi řekli, že je vyprodán.
  Na Vašich stránkách probíhá takė autogénny trėning.Ráda bych si jej stáhla do telefonu v mp3 nebo MP 4.Bylo by to možné? Na youtube.com jsem našla pouze 4-6 lekci hudebně slovní relaxace.
  Moc děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchů ve Vaší krásné a smysluplné práci.
  Bc. Lenka P

 5. Thanks for another informative website. Where else could I get that type of info written in such an ideal way? I’ve a project that I’m just now working on, and I have been on the look out for such info.

 6. Moj prvý psychobalzam som dostala ešte na kazete, je užasný velmi mi pomáha a hladí krásný hlas pán Machata, krásna hudba , dolonalé dakujem je to moja srdcovka.

 7. Kdysi mi Ježíšek nadělil kazetu „Psychobalzám“. Při jedné vánoční rodinné návštěvě si tu kazetu dva kluci, tehdy asi 11-ti letí, odnesli pustit do vedlejší místnosti a tam jsme je později našli spící na koberci. Test byl úspěšný. Wink

 8. Voľakedy dávno som si kúpil kazetu Psychobalzam. Pustil som si ju na volkmene, keď som mal rušný deň a nemohol som zaspať. Vždy mi pomohla. Koniec som nikdy nepočul. Zaspal som skôr, ako kazeta skončila. Malo to výhodu, že volkmen sa po skončení kazety sám vypol.

 9. After looking over a number of the blog articles on your web page, I seriously appreciate your way
  of blogging. I book marked it to my bookmark
  webpage list and will be checking back in the near future.

 10. Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News.

  Many thanks

 11. Answer to Royal CBD.
  Thank you for your complimet and wish. We use WordPress 5.4 with Twenty Fourteen theme.

 12. Hey there Your wordpress site is very sleek – hope you don’t mind me asking what theme you’re using? (and don’t mind if I steal it? :P) I just launched my site –also built in wordpress like yours– but the theme slows (!) the site down quite a bit. In case you have a minute, you can find it by searching for “royal cbd” on Google (would appreciate any feedback) – it’s still in the works. Keep up the good work– and hope you all take care of yourself during the coronavirus scare!

 13. Hey, this is Eric and I ran across psychobalzam.com a few minutes ago.

  Looks great…

 14. Happy New Year !!! All the best wishes for 2020.

  Ever wanting to get more audience for your psychobalzam.com
  Comprehensive SEO services for online businesses, websites and institutions. Start getting more visits and customers with our Monthly SEO Plans.

  Mike

 15. Hey. What is the best way to contact you?
  g5x7876bd

 16. Uzasne ! S prednesom pana Chudika je to ako balzam na dusu 😉 Dakujem

 17. Slovenský je vypredaný, ponúkajú len český, bude nejaká dotlač?

 18. Obratom ho poslali. Ďakujem. Ošetrujúca lekárka tiež prejavila záujem. Vraj to vyskúša na sebe. 🙂

 19. admin pre Vera Lukačovič píše:

  Skúste zavolať do PSYCHODIAGNOSTKA a.s. Tam by ho ešte mohli mať. Tel: +421-2-529 21 573 , alebo napíšte na mail: psychodiagnostika@gmail.com

 20. PSYCHOBALZAM s KArolom Machatom je už vypredaný. Bude ešte na trhu nejaká dotlač? Chcela som ho pre mamu, ktorá leží v nemocnici.

 21. Je to již dávno, tak docela dávno, když jsem po večerech poslouchal v začátcích moji milovanou Patricii Tervínovou a ty její super srazy, kterých jsem se zůćastňoval i ze svojí milovanou ženou–na to vše vzpomínám s hlubokou úctou a láskou k ní samotné a života kolem. Má to však jednu nevýhodu. Všichni co se tímto zabýváme, musíme kolem sebe pozorovat to zlo, ať je to rozhlas, či jiné sdělovací prostředky a ono to nějak k této tolik krásné přírodě nepasuje. Relaxace nám sice pomáhá, ale lidstvo je zlé.Jistě chápete co chci říct, přesáhlo by to rámec mého psaní a proto přeji všem–krásný vstup do jiné Dimenze

 22. Dobry den,

  so zaujmom a nadsenim si pozeram túto stranku a rada by som sa opytala, ci je mozne si stiahnut nahravky na nej, napr. vo formate mp3. Bolo by velmi dobre mat ich v mobile. Tiez vidim, ze niektore subory su zaheslovane, napr. uspavanky, je mozne sa k nim dostat? Sama dlhsie poznam a cvicim autogenny trening, no napriek tomu trpim nespavostou, neodporucite mi nejake techniky alebo kvalitnu hudbu pre lahsie zaspavanie?

  Vsetko dobre v dalsej vasej cinnosti, stranka je vyborna!

  Maria

 23. Здравствуйте! Kласный, интересный у вас сайт!

 24. Starý psychobalzam na kazete mám už dlhé roky,je dobre spracovaný a hlavne účinný na uvoľnenie, vadil mi tam akurát ten šum, no tento nový s nádherným hlasom Karola Machatu,t o nemá chybu,veru tak

 25. Ano sme velmi spokojni splnilo to nase ocakavania a srdecne to doporucujeme aj viacerym zaujemcom. Ano ked sa date viest cim vas pobadaju splni to ucel. Je to dobry relax pred spanim.

 26. V maminej pozostalosti som našla iba kazetku Psychobalzam, bez obalu. Nevedala som o čo ide a nemáme už ani funkčný kazeťak. Tak som vo vyhľadávaci našla odkaz na túto stránku. Príjemné prekvapenie. Objednávam si obe CD. Keď pomáhal Psychobalzam mojej mamičke iste bude aj mne.

 27. V praxi sa nevyuziva len ako uspavaci efekt,vynikajuco funguje na telesne a dusevne napatie,stres…etc… Je fajn, že na tejto stranke je zaveseny aj cely kurz autogenneho treningu. Dlho som ho hladala. Z vysielania rozhlasu mám nahraté len dve lekcie. Ocenujem aj tie rozhovory s cviciacimi. V mnohom mi pomahaju pri ucení tej abecedy-

 28. Dobrý den, souvisí to s učením profesora Schultze? Děkuji. Klara

 29. Pýtate sa ako sa dá stiahnuť Kurz autogénneho tréningu zo stránky http://www.psychobalzam.com do PC, smartfónu, do MP3 prehrávača. Treba prejsť na YouTube, kde nájdete všetky lekcie. ak ich a chcete počúvať nezávisle od siete – tu nájdete návod. Je prekvapivo rýchly a jednoduchý. Môžete si nastaviť len zvukový formát MP3 a ten stiahnuť.
  http://blogowebe.sk/ako-stiahnut-video-youtube/

  Na YouTube by ste mala nájsť všetkých 6 lekcií.
  https://www.youtube.com/playlist?list=PL6oMMJHQgsV4RgTE6QnR6V0zioi1NMwwW

  Ozvite sa ak máte ďalšie otázky, alebo a vyskytne nejaký problém pri sťahovaní.

 30. Od kolegýň v práci som počula o tejto nahrávke. Spomenula som to doma a nakoniec som ju tieto Vianoce našla pod stromčekom. Občas horšie zaspávam a dosť dlho mi trvá kým sa odpútam od rozmýšľania, plánovania a tak … Teraz to však už nie je môj problém. Na moje prekvapenie spím ako bábätko v perinke, dokonca ráno celkom zreteľne cítim, že som odpočinutejšia a dokonca ma prestávajú pobolievať kríže a kĺby. Takže pochvaľujem a doporučujem. Ďaľšie záložky stránky ma ešte len čakajú, ale už teraz sa teším na nové objavy. Aspoň pre mňa. 🙂

 31. Ano sme velmi spokojni splnilo to nase ocakavania a srdecne to doporucujeme aj viacerym zaujemcom. Ano ked sa date viest cim vas pobadaju splni to ucel. Je to dobry relax pred spanim.

 32. Cajo Majo – dá sa stiahnuť len promo ukážka. Obal CD obsahuje príručku s potrebnými info o indikáciách, inštrukcie. atď. Na tejto stránke nájdete voľne dostupné všetky lekcie autogénneho tréningu. Tie sa dajú ľahko stiahnuť aj vo formáte MP3.

 33. Dobry den, da sa niekde stiahnut/kupit mp3, ci treba kupovat plastik?

 34. Minulý týden ve věku 88 roků zemřel herec Karol Machata, který v r. 1983 namluvil slovenskou verzi Psychobalzamu. Děkujeme, že mu propůjčil svůj hlas a pomohl stovkám lidí.

 35. R.I.P. Mám ten Psychobalzam doteraz na kazete. Krásne sa to počúva

 36. Minulý týden ve věku 88 roků zemřel herec Karol Machata, který v r. 1983 namluvil slovenskou verzi Psychobalzamu od PhDr. Kožiaka. Děkujeme, že mu propůjčil svůj hlas a pomohl stovkám lidí.
  pozn.Českou verzi namluvil Ladislav Chudík.

 37. Pán Machata, boli ste skvelý a charizmatický herec. Váš hlas je nezameniteľný. Slovensko na Vás nikdy nezabudne. Ďakujem za všetko, čo ste nám prostredníctvom divadla a filmu na tento svet priniesli.
  Česť Vašej pamiatke !

 38. pre mňa jedno z naj meditačných videi

 39. Milý Igor, ďakujeme za Vaše slová. Sme radi, že Vám Psychobalzam pomáha. Je však určený predovšetkým nespavcom a ľuďom s poruchami spánku. Autogénny tréning, ktorý ponúkame návštevníkom stránky v záložke KURZ však umožňuje osvojiť si také schopnosti, ktoré ďaleko prekračujú ciele samotného Psychobazamu. Skúste sa vydať touto cestou a časom sa ozvite znovu. Potešíme sa. 🙂

 40. Jsem momentálně prakticky před rozvodem, akorát že není možnost bydlení někde jinde než v bytě s mým zatím manželem.Takže to je celkem na nervy. Ke konci roku končím v práci a scháním si novou,těch možností tolik neni.Takže scháním asi podnájem,práci a kamarádi, ti na které jsem se vždy tolik spoléhala nějak zmizeli.Vždycky jsem se snažila jim pomáhat a řešit jejich problémy, teď je mám já.
  Naštěstí existujou lidi,kteří jsou kolem mně a pomůže už jen to, když někdo přijde a zeptá se, tak jak to doma zvládáš,když už jsem se svěřila. To že někoho zajímají moje problémy a city je docela povzbuzující. Když mám tu nejhorší chvíli „depku“ a mám se pořád komu ozvat, kdo chvíli poslouchá, je to hotový balzám na moji bolavou duši.
  Ale fakt je ten, že svoje problémy vždycky musí člověk zvládnout sám, ty ostatní jen podaji pomocnou ruku, pomůžou slovem, pohlazením, ale srovnat se musí jeden sám se sebou a uvnitř sebe. Já osobně doporučuji udělat si vnitřní inventuru a umět být chvíli sám se sebou, třeba v přírodě, nebo na chatě.Stačí jen vědět, že když to bude už nesnesitelné, co udělat. Jeden z pŕátel mi řekl o téhle stránce. Psychobalzám mám v iPode. Především ta jeho první část je skuteční balzám. Kromě toho jsem začala i ten Kurz autogenního tréninku. Nemohla som udělát lépe. Jsem cool, jiná a zvládam to celé s nadhledem. Děkuju.

 41. Je to niečo úžasné. Málo sa tu hovorí o autorovi tak hodnotného diela. Jeho skromnosť sa preniesla aj do tejto relaxačnej metódy. Bravo !!! Veľmi mi to pomáha v tomto uponáhľanom svete, a nie len mne, ale aj mojim priateľom. Ďakujem autorovi kompozície a réžie za jeho obrovský prínos v tejto oblasti.

 42. Tiež som ešte za „komančov“ počúval tento Psychobalzam na kazete, a už vtedy sa mi veľmi páčil. A keď vyšiel na CD bez váhania som si ho objednal. Zamatový hlas pána Machatu jednoducho nemá chybu.

 43. Mám za sebou měsíční nespavost a nic horšího si neumím představit… Tři měsíce trvalo, než jsem se z toho dostala. Skoušela jsem všechno, ale nic nepomohlo. Léky jsem nechtela brát. Nakonec jsem objevila tuto stránku, objednala Psychobalzám a začala s autogenním tréninkem. Už mám za sebou třetí lekci a nespavost je pryč, kromě jiných pozitiv. Nic lepšího jsem nemohla udělat. Díky Psychobalzám.

 44. Psychobalzam pomohol mnohým, ktorí nevedeli spať alebo relaxovať. Oceňujem, že autor spracoval novšiu verziu. Veď nakoniec všetko je lepšie ako užívanie každodenných tabletiek na zaspávanie s vedľajšími účinkami. Tento balzam na dušu sa hodí do každej domácnosti, pretože dnes sa zabúda na relax, čo samozrejme negatívne ovplyvňuje životný štýl jednotlivcov aj celých rodín. Blahoželám autorovi k jedinečnému dielu a verím, že budú ďalšie.

 45. To sa mi páči.

 46. Na 3 x som si prešla celú stránku. Citlivo spája suchopárnu vedu s umením a s prepotrebnou osvetou. Čo dodať? – teším sa na chvíľu kedy sem budem môcť znova zablúdiť. Píšem z ďaleka, a tá jej atmosféra vyvoláva vo mne túžbu znova sa nadýchať toho slovenského vzduchu. Psychobalzam som objednala krajanom ako darčeky hneď po 10 x. 🙂

 47. díky za Psychobalzám, je to bezvadné, navíc mi to otevírá vzpomínky na doby, kdy jsme nesměle začínali s autogenním tréningem.

 48. Pri prvom „experimentálnom“ počúvaní Psychobalzamu s Machatom zaspal môj inak neskrotný pes skôr ako ja! To je objav!- ono to zaberá aj na zvieratká.:) V pohode som spala celú noc, dlhšie ako inokedy a ako v bavlnke. Ten raňajší pocit bol na nezaplatenie. Akoby som omladla. 🙂

 49. Po Novom roku som sa pri zaspávaní nevedel zbaviť starostí. Rôzne myšlienky, obavy ma privádzali do zúfalstva. Nepomáhali ani čajíčky, ani pivo. Náhodou som natrafil na stránku Psychobalzam. Okamžite som si objednal obe nahrávky. Veľmi som neveril, že mi môžu pomôcť, ale zabrali úžasne. Tá relaxácia skutočne funguje. Mne viac vyhovuje ten český, s pánom Chudíkom. Povedal by som, že Psychobalzam nie je len o relaxácii a peknej hudbe. Je v ňom zamontovaná aj istá múdrosť o svete a živote. To pomáha rovnako, zvlásť takým skeptikom ako som ja. Vďaka PSYCHOBALZAM! Vrele doporučujem každému. Aj ne-nespavcom.

 50. Super. Legendárny PSYCHOBALZAM opäť na trhu!
  Mne pomáha lepšie ako TEEKANNE.:) Machatov hlas ma zakaždým unesie do raja.:)

 51. autogenny trening spocivajuci v dvoch postupoch,a to slovnej sugescie (nahovorene K.Machatom) s “podmazom” kvalitnej muzikoterapie je uzasna vec a dlho na trhu abstinovalo,konecne jedna dobra sprava,ktora mnohych potesi

 52. Pozdravujem Vás pán profesor.
  Práve som cez víkend myslel nato, že sa patrí poslať prezenty práve Vám. Zajtra ich posielam. Dva české a jeden slovenský . 🙂
  Oba sú na trhu len pár dní, tak uvidím či to ľudia nebudú vnímať ako „archívnu vykopávku“?
  Pokúšame sa spustiť aj internetovú stránku http://www.psychobalzam.com. V záložke „Niečo z histórie“ je audio záznam z príhovoru pána Chudíka „Dobrô slovo Čechom a Slovákom súcim na slovo“ , ktorý mal na seminári a ktorého ste sa zúčastnili aj Vy (1982). Informatici, ktorí tú internetovú stránku administrujú vytrvalo odo mňa žiadali aj nejaké fotografie. Tak som im nakoniec dal dve, ktoré tam zavesili. Ste na oboch. Prosím o zhovievavosť a dodatočný súhlas.
  Ďakujem za prianie, srdečne ho opätujem.
  Snáď nám nový rok dovolí stretnúť sa aj osobne.
  S pozdravom

 53. Milý Milane, právě si pacienti na našem psychoterapeutickém oddělení stěžovali, že záznam Chudíkova AT, který jim sestřičky vysílají do ložnic, je už obehraný a nekvalitní (byl převeden na CD z mé magnetofonové pásky).
  Pokud bys pro nás mohl zajistit novou nahrávku, byli bychom rádi.Zdraví srdečně a šťastný rok 2015 přeje
  Standa Kratochvíl
  > Psychiatrická nemocnice
  > 767 40 Kroměříž

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

“*LEN HUDBA POVIE DOSLOVA I ČO SA NEPOMESTÍ DO SLOVA” *

This work is licensed under Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International