Maxim_Galkin_a_jeho_nová_show v Bratislave

“Alla Pugačevová & Maxim Galkin” príbeh slávy a bohatstva uprostred biedy a vojny

LESK A BIEDA RUSKA

Pokus o konšpiráciu, ktorá sa môže stať skutočnosťou.

Pugačevova. & Brežnev
Alla Pugačevová a Leonid Iljič Brežnev

Ešte za Leonida Brežneva koloval vtip, že v ďalekej budúcnosti budú encyklopédie označovať tohto sovietskeho generálneho tajomníka za “hlavnú politickú osobnosť éry Alli Pugačevovej“. Niektorí “srandisti” teraz prichádzajú s otázkou, či sa to isté stane Vladimírovi Putinovi?

Pugačevova & Putin
Laal Pugačevová a Vladimír Putin

Zdá sa vám to prinajmenšom uletené a absurdné?

V dnešnom svete je však všetko možné, – aj to nemožné!

Alla Pugačevová, nesmierne bohatá a stále mimoriadne obľúbená ruská speváčka a herečka sa počas svojej dlhovekej minulosti často vyhraňovala už proti sovietskym a teraz aj ruským úradom. Sklamanie a únava ruskej spoločnosti, pocit beznádeje z Putinovej vojny maskovaný hrdinským entuziazmom  sa u nej nedávno prejavili  na Instagrame v jej protestnej výpovedi proti tejto vojne na Ukrajine.   Spravila to bez toho, aby zakázané slovo “vojna” vôbec vyslovila. Ohlas mala, ako zvyčajne mimoriadny – najmä v zahraničí.

Niektoré médiá a nielen na Západe ho samozrejme zveličili až do absurdna a opakovane  upozorňujú, že tento protest má omnoho väčší význam ako sa mu pripisuje.  Píšu, že v   skutočnosti sme v Rusku svedkami neviditeľného zápasu o to : kto z tých dvoch bude symbolom súčasnej doby Ruska – bývalý dôstojník KGB alebo speváčka?

Psychológovia a sociológovia  dokonca vnímajú postoj Rusov k Pugačevovej a Galkinovi , ako odraz rozpoltenosti ich duše.  Ako príklad uvádzajú, že aj ruskí liberáli, ktorí prehrávajú svoj politický boj s úradmi krok za krokom a sú buď vo väzení alebo rozprášení po celom svete  vkladajú všetky svoje nádeje do budúcnosti tejto dvojice ruského “neba”.

Je treba priznať, že Pugačevová má nielen odvahu, ale dokáže zatiaľ  šikovne využívať osobitnú  imunitu národnej umelkyne. Ktorý politik by si trúfol siahnuť na ňu?!

Vo svojom proteste adresovanom Ministerstvu justície Ruskej federácie píše;

“Žiadam o zaradenie na čiernu listinu zahraničných agentov mojej milovanej krajiny, lebo som solidárna so svojím mužom, čestným, slušným a úprimným človekom, skutočným a nepodplatiteľným ruským vlastencom. (Manžel) želá svojej vlasti rozkvet, mierový život, slobodu slova, a aby naši chlapci prestali zomierať za iluzórne ciele, ktoré robia z našej krajiny vyvrheľa a sťažujú životy našich občanov.”

Od prokremeľských médií sa je však dočkala  pomerne málo  ostrej kritiky.

Vraj stratila kontakt s realitou. Moderátor prokremeľských televíznych diskusií Vladimir Soloviov, sám v seniorskom veku, na adresu 74-ročnej divy napísal: “Múdrosť nie vždy prichádza s vekom. Niekedy prichádza staroba sama.”

Samotný Kremeľ jej vyjadrenie nekomentoval.

Nemiesto toho sa Dmitrij Peskov, hovorca Putina sa opäť raz obul do jej manžela Maxima Galkina keď podľa BBC povedal “„Existujú umelci, ktorí sa doslova poškvrnili úplne obscénnymi a neprijateľnými vyhláseniami,“ Nepočul som jediné také vyhlásenie od Alli Pugačovovej, od jej však manžela áno. On zjavne nejde našou cestou.“

Medziľudské vzťahy v  Rusku sú teraz počas pretrvávajúcej vojny vážne narušené. Objavili sa informácie, že už napr. stredoškoláci tam udávajú  spolužiakov len preto, že sa nezúčastnili akýchsi mítingov na podporu Špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine, alebo vyslovili slovo “vojna”…. a čo ma najviac prekvapuje, že biedou a trápením usúžené  matky, ako nadrogované posielajú svojich synov zabíjať  ukrajinských bratov.

Napriek tomu sa tam ozývajú vážne hlasy proti vojne Ruska na Ukrajine.

Ruský opozičný politik Dmitrij Gudkov ako svoju reakciu na kauzu citoval známy bonmot: "A kto je Putin? Politická postavička z epochy Ally Pugačovovej."

Poslanec petrohradského mestského zastupiteľstva Maxim Reznik vyslovil predpoklad, že "Pugačovovej povstanie povedie k pádu putinovského režimu".

Za "začiatok konca Putinovho režimu" označil Pugačovovej "vzburu" vo svojej reakcii na facebooku aj exporadca kancelárie ukrajinského prezidenta Olexij Arestovyč.

Podľa ruského politológa Stanislava Belkovského sa Pugačovová "stáva de facto vodcom protivojnovej časti ruskej spoločnosti".
Ruská blogerka Nika Belocerkovská označila Pugačovovej vyhlásenie za verejnú facku súčasnej moci, ktorá "ešte aj dobre sadla". Upozornila, že Pugačovová v ňom používa jazyk súčasných ruských politických elít, a práve takto ničí ich naratív. Navyše hovorí aj k tým, ktorí váhajú, kam sa zaradiť – či ku kritikom alebo podporovateľom vojny.
zdroj:svet.sme.sk

Táto nestarnúca megastar a legenda ruského popu sa po  kritike Putinovej vojny rozhodla ešte v roku 2022 odsťahovať  do Izraela. Vzala so sebou obe svoje nedospelé deti a aj manžela, vychýreného komika, humoristu, či “komedianta” Maxima Galkina, ako ho nazýva Kremeľ.

Šťastná rodinka. zdroj: https://www.world-today-news.com/liza-galkina-burst-out-laughing-on-the-swing-hearing-her-father/

Ten aj tam potvrdzuje svoju pracovitosť, neustále vystupuje po celom svete a v budúcom roku ponúkne svoju StandUp Komedy aj v Bratislave (5.mája, STARS AUDITORIUM) .

Galkin je od nej o 27 rokov mladší a pre svoje protivojnové a pro ukrajinské  vystúpenia si vyslúžil od Kremľa oficiálny titul “zahraničný agent”.  To mu v súčasnosti bráni slobodný výstup z Ruska, v prípade ak by sa tam vrátil. Zámok, ktorý financoval a podľa jeho slov aj postavil pre svoju rodinu je teraz pod drobnohľadom štátnych orgánov. Tie zvyknú  majetok “zahraničných agentov” zhabať. Nedávno sa objavili sa informácie, že zámok je už na predaj, -za jednu miliardu rubľov.

Pozoruhodné pritom je, že Pugačevová si na vlastnom lietadle lieta do Ruska a z Ruska ako sa jej zachce.

Je vhodné ešte pripomenúť, najmä v kontexte ďalších riadkov tohoto blogu , že v prípade Galkina nejde len o talentovaného komika, imitátora  či speváka, ale aj bystrého glosátora všemožných ruských reálií s veľkým politickým potenciálom.

LESK A BIEDA RUSKA
zdroj:https://thefashionvibes.com/celebrity/15422.html
Všetko nasvedčuje tomu, že táto 5 x vydatá "divožienka" sa snáď napokon  u(po)kojila a v terajšom manželstve so "zajačikom" je konečne spokojná a šťastná. Ktovie dokedy?

Niektorí analytici vidia budúci osud Pugačevovej a Galkina aj inde ako len v zábavnom priemysle. Napríkla  Ivan Preobraženskij kandidát politických vied, odborník na strednú a východnú Európu a komentátor viacerých médií píše pre Deutche Welle v článku Pugačevová proti Putinovmu „ruskému svetu“;

” Môžeme o tom vtipkovať, ale najpravdepodobnejším súperom a silným kandidátom proti Putinovi by o pár rokov mohol byť práve Maxim Galkin”. Viacerí ho dokonca ho prirovnávajú k Vladimírovi Zelenskému, s ktorým majú spoločnú práve profesionálnu dráhu  komikov. Tento štít humoru im umožnil nielen kritizovať politickú moc a jej predstaviteľov, ale aj získať mimoriadnu popularitu.

Galkin je však iný typ osobnosti ako Zelenskij, ktorý sa nechal vtiahnuť do aktívnej protiruskej politiky a následnej vojnovej mašinérii.  Hoci nie je čistokrvný Rus, Rusko podľa vlastných slov miluje. Podľa názorov ľudí, ktorí ho poznajú má zhovievavú a  zmierlivú  povahu voči iným ľuďom, ich názorom  a ich národnej príslušnosti. To jeho poslucháči a diváci cítia z jeho vystúpení. Hovorí v nich otvorene aj o pôvode svojho bohatstva, ktoré získal vďaka svojmu  úspechu v Rusku a odmieta obvinenia, že je plateným agentom Ukrajiny a Západu. Opakovane tvrdí, že všetky peniaze si zarobil vlastnou pracovitosťou. Ako inak!

Iste aj to prispelo k získaniu  priazne Alli Pugačevovej (prezývanej podľa Wikipédie “Hrbatý nos “).

"Alla & Maxim" Zámok Pugačevovej a Galkina
Zámok “Biely kameň” neďaleko Moskvy, v ktorom Pugačevová a Galkin žili do svojho odchodu z Ruska. zdroj: https://ais.by/article/kak-vyglyadit-zamok-pugachevoy-i-galkina

Tento tandem sa vzájomne podporuje a je mimoriadne vplyvný nielen v umeleckých kruhoch. Dokáže v ruskom prostredí spájať a využívať aj politicky neuchopiteľné, takmer  iracionálne sily – naprieč všetkými generáciami, vrátane mladých ľudí..

"Alla & Maxim" Pugačevová & Galkin
Ruka v ruke – na festivale Yurmala v Lotyšsku

Ako žijú Pugačevová a Galkin v súčasnosti.

Niektoré vyjadrenia vás prekvapia a iné dobre pobavia.

“Alla & Maxim”

O politike bez cenzúry

Ale vážne.

Mnoho zmien, javov a udalostí potvrdzuje, že v našom ľudskom, pozemskom svete prebieha v jeho pozadí neustála zrážka najrôznejších síl a vplyvov.
Len niektoré dokážeme svojou limitovanou, evolučne danou výbavou vnímať a nejako si ich vysvetľovať. Aj to len len povrchne, ak vôbec. Tieto sily vplývajú, – popri politickej, ekonomickej, alebo ozbrojenej moci na naše životy, dianie vo svete viac ako tušíme a majú často neočakávaný, nevypočítateľný a závažný vplyv. Príkladov aj z nedávnych dejín a udalostí je habadej. Čitateľ, ktorý sa o nich chce dozvedieť viac môže siahnuť napr. po knižke
“Čierna labuť” Nicholasa Taleba.

…. a neprejavujú sa len ako činitele, ktorých logika sa dá niekedy vystopovať, ale aj ako činitele pôsobiace mimo nášho vedomia a mimo našich vedomostí o svete a známych zákonitostí. Aj preto sú často prehliadané a podceňované. Pôsobia paralelne s naším hmotným svetom, pod-prahovo a akoby pomimo reálneho a najmä mediálneho diania.

Medzi nebom a Zemou je veľa priestoru a ešte viac ho je nad nebom a pod zemou. Kto z nás vie aké sily (príčiny, dôsledky a súvislosti) tam vládnu?

Za všetky príklady uvediem aspoň jeden, svojho času iluzórny – dnes vo svojich dôsledkoch celkom reálny.

“My nepotrebujeme jadrové zbrane k víťazstvu nad komunizmom. Ak sa komunizmus neporazí sám , porazí ho naša populárna hudba” povedal vraj J.F. Kennedy Nikitovi Chruščovovi pri jeho návšteve USA počas jednej uvoľnenej výmeny názorov o prednostiach toho svojho systému.. Ešte za študentských čias som vnímal túto Kennedyho vetu ako humornú hlášku, ktorými sa politici občas častujú. Čas však ukázal koľko pravdy v nej bolo.
Odvtedy som obozretný pred každým , kto hovorí a píše akoby mal patent na pravdu.
Odvtedy sa snažím pozorne, akoby šiestym zmyslom načúvať signálom naznačujúcim niečo iné.

Ako je tomu u vás?

.

MAXIM GALKIN v BRATISLAVE
MAXIM GALKIN v BRATISLAVE https://www.ticketportal.sk/event/Maxim-Galkin-a-jeho-nova-show

“Alla & Maxim”

audio: Алла Пугачева – Миллион алых роз (1983)

 milióny, milióny životov, za milióny, milióny rubľov, dolárov, eur?

 

Paródia na voľbu ruského prezidenta.

Maxim Galkin imituje Putina, Žirinovského, Gajdara  a Lukašenka. 🙂 

 

Ruská bieda

Kolchoznoe disco (recesia)

KAŽDÝ DESIATY OBYVATEĽ RUSKA ŽIJE V KRAJNEJ BIEDE !

Ruská bieds a "Alla & Maxim"
zdroj: kliknite na obrázok

“Alla & Maxim”

LESK A BIEDA RUSKA

 

 

blog <<“Alla Pugačevová & Maxim Galkin” príbeh slávy a bohatstva uprostred biedy a vojny>> napísal a editoval Milan Kožiak

Visits: 262

4 odpovede na „“Alla Pugačevová & Maxim Galkin” príbeh slávy a bohatstva uprostred biedy a vojnys“

  1. Interesantní, pro mě zcela nové informace. Pokud se mohl stát komik Zelenský prezidentem, proč ne i Galkin? Název blogu napověděl jeho závěr, ale tohle jsem nečekal. Smekám

  2. Потеря денег не самое страшное, поверьте многим людям в Росси сейчас намного хуже. Респект писателю етой стати.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *