Gozar la Vida Carpe Diem

Bez ladu a skladu

“CARPE DIEM” 

Gozar la Vida – Teš sa zo života.

Zrejme každá z tých tanečníc vie dobre o čom je život a mnohé sú iste už aj staré mamy. To, že sa na to podujali je obdivuhodné. Všetky tancujú krásne. Našiel som si favoritku. 🙂 Jedna z nich – tá druhá z prava – má iste nejaké tanečné bunky navyše. Môj strýko mi raz povedal ” ako žena tancuje – tak aj miluje – podľa toho si vyberaj!”. 

emotikony Carpe Diem

Pink Martini ft. Storm Large čaruje.

🙂

Carpe Diem

Santana a tri rachétle – ma celkom dostali. 🙂 Pomóóóc! Poznáte to ?Neviem to zastaviť. 🙂

Toto video som nemal nikdy vidieť!

Tentoraz o výbere nerozhodla  pieseň Желанная (Vytúžená), ale predovšetkým sprievodné video. Strácam pri ňom hlavu, rovnováhu a zrýchľuje sa môj pulz. Mali by ho zakázať! 🙂 Ktovie či táto okaňa ešte žije. Škoda by jej bolo. Volá sa Roberta Mancino a lieta, skáče ako sa jej zachce. Táto supermodelka má v sebe smrteľné čaro. “Šport”, ktorý pestuje sa volá “base jumping” alebo “wingsuiting”. Hazard je to, ale dobre sa na to pozerá. 🙂

“femme fatale”

Falkon-Roberta-Mancino
Falkon Roberta Mancino

Alla Pugačeva má dôvod žiarliť.

Takto zaspievala  speváčka  Park Yoon-ha “Миллион Алых Роз” v  juhokórejskej televíznej súťažnej reality show K-pop Star , ktorá je obdobou našich SuperStar.

Je vhodné uviesť, že táto nádherná pieseň má lotyšský pôvod. Skomponoval ju lotyšský skladateľ Raimonds Pauls na slová  textára Leonsa Briedisa. Tam aj prvýkrát zaznela v r.1981 interpretácii v speváčky Aija Kukule.

Vo svete sa však stala populárna až Pugačevovej  cover verzia pod názvom “Миллион алых роз” (milión šarlátových ruží). Jej text napísal básnik Andrej Voznesensky , ktorého inšpirovala legenda o gruzínskom maliarovi  Nikovi Pirosmani. Ten svoju nikdy neopätovanú náklonnosť k francúzskej herečke  Margeurite de Sèvres prejavil tak, že celé námestie pred hotelom v ktorom bývala zaplnil kvetmi.  Pieseň je stále populárna najmä  v Japonsku a v Južnej Kóreji, kde si ju takmer za povinnosť  považuje  zaspievať aspoň karaoke  každé  dievča.

Jeden citrónový cukrík na dnešný deň. 🙂

Speváčka Alizée sa stala vo svete najznámejšou Korzičankou. Tiež pomútila hlavy miliónom mužov po celej planéte.

Alizée, song  Dance Monkey

Vraj vonia ako omamný korzický citrón. Len škoda, že tá vôňa sa nedá šíriť digitálne. Aj to však vraj už onedlho bude možné – sľubuje AI (umelá inteligencia).:)

Mimochodom viete, že u nás málo známa Korzika;

  •  má v rámci Francúzska autonómiu, s vlastným parlamentom a úradným jazykom. Stala sa ním  popri francúzštine po viacerých storočiach aj korzičina.
  • Rozloha ostrova je 8680 km² a počet obyvateľov niečo viac ako 330 tisíc.
  • Ročne Korziku navštívi 2,5 mil turistov a z nich asi 5 000 tam prichádza s úmyslom usadiť sa.
  • Je zaujímavé, že väčšinu z nich predstavujú Polky, ktoré sa tam vraj utiekajú pred “neohrabanými poľskými mužmi” a chcú na Korzike v kľude stráviť zvyšok svojho života. 🙂
Krásna francúzska speváčka #Alizée však sa zanedlho po tom čo získala svetovú slávu stratila z očí divákov, koncertných pódií a pozornosti médií.
Alizée Icon
Čo sa s ňou stalo?

 

My Special Easter Prayer.

My Special Easter Prayer. Moja špeciálna veľkonočná modlitba. Niekedy je reedícia rovnako dobrá ako originál (Persy Sledge). Táto je však lindo, muito lindo! Majú to na svedomí tie vokály v pozadí.
My Special Prayer
Obe dievčatá – hallelujah.  Myslite so čo len chcete. 🙂

Postmodern Jukebox

Skvelá swingová kapela Postmodern Jukebox vznikla v jednom suterénnom byte NewYorského Queense v roku 2011 a začínala ponukou svojich videopesničiek na YouTube. Dnes sa o ňu doslova trhajú organizátori hudobných festivalov po celom svete.
Pozrite ako vedia zahrať a navodiť lážo-plážo náladičku. Mimochodom po návrate z austrálskeho turné svoje tretie európske turné začína práve v Bratislave 5.10. 23 práve v Bratislave, kde vystúpi už tretí krát. Tentoraz v MAJESTIC MUSIC CLUB-e (bývalá YMCA).
Chystám sa tam, kto sa pridá? Ešte sú voľné lístky na státie. Iste sa bude aj tancovať. 🙂

Postmodern Jukebox Carpe diem
https://www.ticketportal.sk/event/Scott-Bradlees-Postmodern-Jukebox-Life-In-The-Past-Lane-Tour

 

Postmodern Jukebox v Bratislave (5.októbra 2023)

Boli sme, spievali , tancovali a šantili, spoločne s celou kapelou.
Aspoň krátka ukážka z koncertu v Bratislave. Americká hudobná formácia Postmodern Jukebox s výnimočnými hudobníkmi a spevákmi sa piatykrát vrátila koncertovať do Bratislavy. Na otázku prečo práve do Bratislavy odpovedal jej zakladateľ newyorský hudobník Scott Bradley. “Cítili sme sa tu zakaždým veľmi príjemne. Málokde diváci spievajú s hudobníkmi spoločne a tak spontánne tak ako práve u vás. Mnohí počas koncertu dokonca tancujú. Stretávame tu samých sympatických ľudí. Jedna moja speváčka, ktorá prešla s kapelou polku sveta a práve sa vrátila z hygienickej prechádzky po bratislavských uliciach povedala chlapcom z kapely – mali ste ísť so mnou. Málokde som na ulicach videla toľko pekných dievčat”.
Vekový priemer divákov okolo 30. Medzi nimi aj zopár dôchodcov, starých otcov a mám, ktorí doviedli svoje vnúčence. Tí pubertiaci nevychádzali z údivu ako znejú jazzové a soulové úpravy ich popových a rockových pesničiek. Vydržali až do konca.
Pre mňa bol ten koncert v dnešnej dobe odcudzujúcich moderných technológií a strojovej hudby “balzamom na dušu”. 🙂

CESTA KRÁĽOV

25. júla 1998 slávna cesta kráľov v Londýnskom Hyde Parku opäť raz vošla do dejín. Desaťtisíce divákov zo všetkých britských ostrovov sa zišlo, aby sa sklonilo pred fascinujúcim predstavením írskeho tanca, hudby a spevu – symbolicky vyjadrujúcim dejiny dobra i zla, lásky a sklamania, vášní a zúfalstva, svetla a tmy. Lord všetkých lordov Michael Flatley, krásna Bernadetta Flynn, očarujúca Gillian Norris privádzajú všetkých k úžasu.

Nebesá sa v ten večer iste radovali.
Vtedy tam zaznela aj PIESEŇ “Carrickfergus” v podaní Anne Buckley.

Anne Buckley – Carrickfergus
Autor textu: Neznámy
Autor hudby: Ronan Hardiman
I wish I was in Carrickfergus
Where the castle looks out to sea.
I would swim over the deepest ocean
For my love to be with me.
But the sea is wide and I can not swim over
Nor have I the wings to fly
I wish I had a handsome boatman,
To ferry me over, my love and I.
I wish I was in the land of Eire,
Where the mountains reach the sea.
Where flowers blossom as I do remember.
Where my true love came to me.
But the sea is wide and I can not swim over.
Nor have I the wings to fly.
Ahh to be back now in Carrickfergus
To be together .. my love and I.
To be together .. my love and I.
I wish I was in Carrickfergus,
To be together my love and I.
I wish I was back home again.
český preklad
Kéž bys byla se mnou tady v Carrickfergus
Jen na na pár nocí v Ballygrandu
Chtěl bych přeplavat nejhlubší oceán
Nejhlubší oceán, jen abych mohl být s TebouAle moře je široširé a já neumím plavat
A nemám ani žádná křídla, abych je přeletěl
Kéž bych tak našel zručného převozníka
Aby mě převezl za mou láskou dřív než zemřuDny mého dětství mi vracejí smutné vzpomínky
Na šťastné dny, dnes už tak vzdálené
A kamarádi z klukovských let i mí vlastní příbuzní
Všichni jsou najednou pryč jako když roztaje sníhTak dožiju své dny nekonečným touláním
Trávník je měkký a mou postelí svoboda
Ó, být tak teď doma v Carrickfergus
Na té dlouhé rovné cestě vedoucí dolů k oceánu

Carpe Diem

Visits: 283

6 odpovedí na „Bez ladu a skladu“

  1. Po dlhšom čase som zabrúsila na túto web stránku a našla som tam najnovší hudobný objav Rádio Notre Dame na bočnej lište. Hneď som si to aj pustila. Nádhera! To je presne hudba, pri ktorej si vyložím nohy na stolicku /na stôl už nedočiahnem (/ a nechám sa unášať tónmi do výšav a plachtím s hudbou priestorom. Vynikajúca nahrávka pod taktovkou úžasného dirigenta. Bol zaujímavý tým, že nepotreboval na koncertoch partitúru. Dokonca ako prvý dirigoval aj tlieskanie návštevníkov pri novoročnom koncerte Viedenských filharmonikov. Nepamätám si rok, bolo to už dávno, ale odvtedy sa to traduje a patrí to k tomu novoročnému koncertu. Neviem, či ešte stále, už som ho nejaké roky nevidela.
    Ale najúžasnejší zážitok som mala z dirigentského výkonu Herberta von Karajana, keď dirigoval koncert v katedrále v Kolíne nad Rýnom. Neviem z koľkých telies poskladal velikánsky orchester, ale určite si pamätám, že tam bol tisíc členný zbor. Čo hrali, už si nepamätám, ale ten dojem bol úžasný! Perfektný výkon, nádherná hudba.
    Tie hudobné úlety? Občas si ich zapnem, niečo si popri tom prečítam, potom sa znovu k nejakej muzike vrátim a zrazu zistím: do frasa, tri hodiny sú preč! Ale je to výborné “prepnutie”. Vďaka za tú prácu.

  2. “De Luxe” bonboniéra pro oči i pro uši. Zmlsali jsem ji celou. Víme, kam se budem vracet, když dostanem chuť. Potěšení na naší straně.

  3. Nice post. I learn something new and challenging on websites I stumbleupon everyday. It will always be helpful to read through content from other writers and practice something from other web sites.

  4. Každý z těch “hudebních úletů” je lepší, hezčí, úžasnější. Mimořádné mě těší. Všechny. … i ty doprovodné slova, jsou milé a překvapivé, stejně jako vybrané videa, jakoby osobní, intimní, důvěrné. Něco s takovou hřejivou atmosférou mi na internetu chybělo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *