Hana Maciuchová

Hanka MACIUCHOVÁ – zo zákulisia českej verzie PSYCHOBALZAMU

Zo zákulisia českej verzie PSYCHOBALZAMU

Hanka Maciuchová
Hana Maciuchová
Hanka Maciuchová

Stretol som sa ňou len jediný krát a zopárkrát sme spolu telefonovali. Pôvodne mal nahovoriť český Psychobalzám jej manžel Jiří Adamíra. Už mal naštudovaný text a do Bratislavy na nahrávanie počas jedného víkendu na jar v roku 1980 mali pricestovať spoločne. Mali sme tajný plán. ONA a ja. Len my dvaja. Navrhla ho sama trochu rozpačitou otázkou, ” .. a co kdybych…”.  Potešil som sa mu. Bol ním zámer pokúsiť sa nahrať Psychobalzám aj so ženským hlasom. S jej hlasom.
✨
Zrazu zazvonil telefón a pani Hanka mi oznámila, že pán Adamíra je v nemocnici, po operácii oka aj s dlhšou PN*kou a že do Bratislavy nepricestujú.
✨
Čas súril, olympiáda sa blížila a bolo treba nájsť rýchlo náhradu. “Čo sa bojíte?! …” ozval sa raz v šatni DPOH Karol Machata. “Vśak tu máme v divadle jedného takého poločecha, ktorý to zvládne.” V tej chvíli mi hneď nedoplo koho tým myslí. “No predsa Sovu. No predsa toho primára z nemocnice na okraji mesta”.

Aha! ale … . “Nebojte sa! Ja to vybavím!” povedal Machata evidentne potešený, že niekto nepoznáva primára Sovu, … a bolo vymaľované. …. a ešte dodal       “len ma trochu mrzí, že tú Adamírovu Lady Hanku zrejme tak skoro v Bratislave neuvidím.”

Už vtedy mi bolo veľmi ľúto, že ten “náš tajný” zámer nahrať vtedy ešte bezmennú hudobno-slovnú predspánkovú relaxáciu s jej hlasom, s opojným hlasom HANKY MACIUCHOVEJ – sa nepodarilo realizovať.
A dnes je mi to ľúto ešte viac.

26. januára 2021
R.I.P.

Hana maciuchová
Hana Maciuchová

Galéria

“Femme Fatale”.

 Mýtická a zároveň realistická a praktická bytosť. Zľahka dokázala zmeniť frekvenciu vyžarovania svojho fluida.

Ak by chcela “zhypnotizovala” by aj kameň. Vedala o tom, trochu sa toho bála, ibaže nie vždy dokázala odolať  a nevyskúšať si túto “metafyziku”, – ako tomu sama hovorila. “Obeť” jej experimentu vraj bola vopred stratená. 🙂

      Uľavilo sa jej keď som sa jej smial, možno aj trochu posmieval. Bola zato vďačná. 🙂

Hana Maciuchová

Jej obľúbené motto:
„Věř, že jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede“.
Vzpomínka na Hanu Maciuchovú (Květy)
Hanka Maciuchová
Hanka Maciuchová

Ukážka českej verzie PSYCHOBALZAMU
PhDr. Milan Kožiak

Visits: 131

8 odpovedí na „Hanka MACIUCHOVÁ – zo zákulisia českej verzie PSYCHOBALZAMU“

 1. Tohle je neuvěřitelně pěkný a milý příspěvek. Znala jsem Hanku Maciuchovú osobne Najít si čas k vytvoření špičkového článku je zapotřebí talent. Celá stránka se jím jen hemží. Obdivuji autora. Sama bych ráda takto vyjadřovala své pocity ze setkání s lidmi. Velmi váhám a to mě brzdí. Dodali jste mi odvahu. Děkuji!

 2. Pani Maciuchová bola úžasná herečka, dáma a zrejme aj skvelý človek. Aj v najväčšej zlátanine zahrala tak, že obstála so cťou. Lenže ani ona nesmrteľná inak, než v našich srdciach a spomienkach. A tak sa, úplne v súlade s behom vesmíru a prírody, stalo. Po niekom zostane diera, odchod iných si ani nevšimneme a pri odchode niektorých sa človeku dokonca uľaví. Pani Maciuchová patrila jednoznačne do tej prvej skupiny.
  Psychobalzam Vďaka za tú spomienku a neznámu story.

 3. Nádherná herečka a její panovačný a někdy, zároveň měkký hlas (když chce) = je skvělá kombinace. Pěkně jste to vystihli. Vždy se mi moc líbila, už i jako klukovi ( proč já ji nepotkal dříve 🙂 .

 4. Milanko, ani nevies ako rada a casto klikam na Tvoj Psychobalzam. Vdaka…

 5. Taky jsem se jednou s p. Maciuchovou setkala osobně, byla v reálu ještě krásnější a příjemnější než na obrazovce. Je to pro mě nezapomenutelný zážitek. Takoví lidé by měli žít věčně. Díky za tu připomínku.

 6. Hana Maciuchová byla jedinečná herečka a elegantní dáma s podmanivým hlasem. Co se mi u ní však vždy líbilo, byla také ta jiskra v oku, kterou nemá každý/á.

 7. Nechce se mi vůbec věřit, že tak vynikající herečka a osobnost už není mezi námi.
  Věčná škoda, že se nepodařilo nahrát ten český psychobalzám s jejím hlasem. Byl by to věčný hit.

  Čest její památce, děkujume paní Maciuchová za všechny krásné filmy a seriály.

 8. Vôbec som nezachytil, že táto sympatická dáma už nie je medzi živými. V dabingu – a nielen tam – excelovala, zbohom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *