noc pred očkovaním

SPÁNOK a účinok vakcín proti Covidu 19

 

SPÁNOK a účinok vakcín proti Covidu 19

Spánok zvyšuje nielen funkciu vášho imunitného systému, ale preukázateľne tiež hrá úlohu pri zlepšovaní protilátkových reakcií na očkovanie.

To znamená, že dostatok spánku pred a po očkovaní môže pomôcť očkovacím látkam pracovať vo vašom tele.

Spánok a Covid
ilustratívny obr. zdroj-www.topdoctors.co_

Skúste sa pred očkovaním  dobre vyspať.
Doprajte si pokojnú noc.

“Okrem zdravej výživy je  dostatočné množstvo spánku v noci pred očkovaním dôležité a pravdepodobne dôležitejšie ako čokoľvek, čo sa ráno spotrebuje. Jedna nepokojná, prebdená noc spánok zníži fungovanie imunitného  systému v ľudskom organizme až o 70%,” hovorí Dr. Louis Malinow, MD, lekár interného lekárstva a lekársky poradca pre “Persona Nutrition”.
„Vaše telo využíva spánok na obnovenie svojej obranyschopnosti a chronická deprivácia spánku skutočne deprimuje váš imunitný systém,“ hovorí doktor Dr. William Li, MD, spoluzakladateľ a riaditeľ nadácie Angiogenesis tiež a autor knihy Eat To Beat Disease: The New Science of How Your Body can Heal .

spánok a covid
spánok a covid

Celodenný stres tiež potláča imunitný systém, takže pokiaľ môžete ovládať, udržujte nízku hladinu stresu, hovorí hovorí Dr. Heather Koza, MD, lekárka pre rodinné lekárstvo v spoločnosti Comprehensive Integrative Healthcare v Michigane.

 Ak ste pred očkovaním nespali dobre, nemusíte sa očkovania obávať, ale snažte sa pri druhej vakcíne vyspať čo najlepšie. Môžu vám pomôcť rady na na tejto stránke.

SPÁNOK a účinok vakcín

5 odpovedí na „SPÁNOK a účinok vakcín proti Covidu 19“

  1. Thanks-a-mundo for the blog article.Really thank you! Really Cool.

  2. Awesome content! You deserve more subs! Take a look at Promosm, a lot of channels are using it to promote their videos!

  3. 2 noci po očkovaní ma tiež mátali v spánku všelijaké hororové potvory. Na tretiu noc mi dcéra spravila čaj TEEKANE z dvoch sáčkov a prestalo to.

  4. To ja som mala desivú noc po očkovaní. Žiadne vedľašie účinky som namala okrem miernej letargie, ale tá nočná mora ma dosť vystrašila. O 28 dní mám dostať druhú vakcínu. Už teraz mám strach aké sny ma budú naháňať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *