Sila pozitívneho myslenia

PROJEKT www.psychobalzam.com

PROJEKT  www.psychobalzam.com

Zámerom PROJEKTu  www.psychobalzam.com  je postupne sprístupniť nahrávky vyvinuté  na Psychologickom pracovisku      Československého rozhlasu a neskôr Slovenského rozhlasu v Bratislave,  v rokoch 1980 – 93.

Na ich vývoji a overovaní sa podieľali popredné pracoviská (Psychologický ústav Karlovej univerzity, Stredisko vrcholového športu  ČSZTV Bratislava, Klinika popálenín v Thomayerovej nemocnici Praha, Psychologické pracovisko SLOVAIR Bratislava, Psychologické oddelenie Psychiatrickej liečebne Kroměříž, Štátny ústav národného zdravia Bratislava) a desiatky ďalších odborníkov pôsobiacich v športe, v zdravotníckej a pedagogickej praxi v Čechách a na Slovensku. Záujem o spoluprácu prejavili tiež viaceré inštitúcie zo zahraničia, napr. z Rakúska, z Poľska, Litvy, Maďarska, Ruska.

Napriek všeobecne pozitívnemu prijatiu a hodnoteniu tejto práce boli  po odchode PhDr. M. Kožiaka zo  SRo v roku 1994, podľa vyjadrenia vtedajšej vedúcej rozhlasového archívu, všetky nahrávky ZMAZANÉ. Oficiálne z dôvodu šetrenia drahých magnetofónových pásov. Neoficiálne sa tak stalo vraj nedopatrením, keď sa “likvidovala” skriňa s desiatkami zvukových a hudobných  záznamov. Takmer nenávratne bol stratený aj Kurz autogénneho tréningu ocenený v roku 1994 Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) za prínos v oblasti zdravotnej výchovy a zvládania závislostí. 

Záchranný PROJEKT

Postupom času a so značným úsilím sa podarilo získať z rôznych zdrojov a v rôznej kvalite väčšinu týchto nahrávok. 

Považujeme za vhodné na tomto mieste vyjadriť poďakovanie všetkým, ktorí sa podieľali na ich hľadaní v rôznych súkromných archívoch. Medzi nimi boli  viacerí rádioamatéri, rozhlasoví poslucháči relácie Fonomagazín, členovia rôznych českých a slovenských Fonoklubov združujúcich záujemcov o prácu so zvúkom. Títo rádioví nadšenci si Kurz autogénneho tréningu  nahrávali pre vlastné potreby. Tým ho pomohli zachrániť a  po reparácii a digitalizácii zverejniť na  internete.  

Medzi zachránené súkromne archivované nahrávky patria napr. aj PSYCHOSIESTA, PSYCHORESTART a tiež kompletný 6 dielny základný stupeň Kurzu autogénneho tréningu

Patrím im naše veľké poďakovanie!

 

Domnievame sa, že pri konzultačnom usmernení môžu byť tieto nahrávky aj dnes inšpiráciou pre mnohých špecialistov (psychológov, liečebných a špeciálnych pedagógov, trénerov, atď.) v ich práci so zverencami a s klientami. 

 VŠETKY ZACHRÁNENÉ NAHRÁVKY SÚ POSTUPNE DIGITALIZOVANÉ A BUDÚ  VOĽNE DOSTUPNÉ KAŽDÉMU NÁVŠTEVNÍKOVI 

Projekt www.psychobalzam.com

PSYCHOREŠTART          PSYCHOSIESTA   

PSYCHOGÉNNA AKTIVÁCIA

Visits: 33

6 odpovedí na „PROJEKT www.psychobalzam.com“

  1. Greetings! I found your site while researching ‘early pregnancy scan services near me.’ The wealth of information is impressive. Currently on the lookout for an ‘early scan near me,’ I’d love to hear your expert opinion or any suggestions you may have. Thanks a bunch!

  2. Ja sa brzdím, lebo je to tu verejné. Slušne povedané i d i o t i to boli. Vidím však, že ten kurz je teraz už zavesený na tejto stránke. Takže chválim. Mojej mame svojho času veľmi pomohol zbaviť sa cigariet a vydržala nefajčiť dodnes. Mal som vtedy iba 6-7 rokov, ale dodnes si pamätám ako jej ho otec nahrával na magnetofón. Bolo to dávno. Viac ako 20 rokov odvtedy. Bolo tam jedno také cvičenie z rukami zdvihnutými nad hlavou. Práve som vošiel do izby, myslel som, že mamina sa nám zbláznila, ale ona si ma pritúlila a povedala, že už nevezme cigaretu do ruky.

  3. It’s really a nice and useful piece of info. I’m glad that you shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

  4. Dobry den, som psychoterapeut a hypnoterapeut a vas velky fanusik. Kde by som si vedel kupit nahravky Psychogenna aktivacia, Psychosiesta, Psychostimul? Pracujem so sportovcami a autogenny trening je velmi ucinny ako mentalny trening. Tak isto aj vylepsienia ktore priniesli Machacovci.

  5. Netušila som to. Je toto vôbec možné?! To muselo byť pre autora hrozné. Neviem o tom, že niekto iný na Slovensku získal takéto významné ocenenie WHO. Darmo, je niečo pravdy na tej slovenskej maloduchosti. Som však rada, že sa aspoň niečo podarilo zachrániť.

  6. Kuloárne sa vtedy v rozhlase povrávalo, že to zmazanie nahrávok bolo pomstou rozhlasových fajčiarov, ktorým Dr. Kožiak tým odvykacím kurzom vstupoval do svedomia. 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *