Diogenés a Alexander

Diogenés zo Synopé

OZVENY Z ANTIKY

Diogenés zo Synopé

V rokoch 1966-67 vysielal Československý rozhlas na vtedy novom treťom programovom okruhu (VKV) cyklus relácii ANTICKÁ KNIHOVŇA. V nich poprední prekladatelia a interpreti približovali českým a aj slovenským poslucháčom diela mysliteľov a spisovateľov starého Grécka a Ríma.  Bol to mimoriadny rozhlasový počin a z  ANTICKEJ KNIHOVNE stala legenda. 

Po vypočutí pomerne dobre zachovaných zvukových záznamov z vysielania Čs. rozhlasu, uložených viac ako 50 rokov v súkromnom archíve a ich porovnaním s jednotlivých časťami dostupnými na internete bolo zrejmé, že viaceré vzácne časti neboli doteraz verejnosti sprístupnené.

Ozveny z Antiky

ANTICKÁ KNIHOVŇA – oživené hlasy dávnych vekov.

Diogenés zo Synopé

 

 

Diogenés a ženy
Diogenés a ženy

 

Diogenés v Slovenskom rozhlase

Viac o Diogénovi

ANTICKÁ KNIHOVŇA

7 odpovedí na „Diogenés zo Synopé“

  1. Tato stránka je jako prostřený švédský stůl. Každý si zde najde svoji chuťovku a ne jednu. Polahoda pro relaxaci duše, těla a všech smyslů. Jedno Potěšení – takže moc děkuji.

  2. Everything is very open with a clear description of the challenges. It was definitely informative. Your website is very helpful. Thanks for sharing.

  3. I’m impressed, I have to admit. Seldom do I encounter a blog that’s both equally educative and interesting, and let me tell you, you’ve hit the nail on the head. The issue is something not enough men and women are speaking intelligently about. I am very happy I found this during my search for something concerning this.

  4. I don’t even understand how I stopped up right here, but I believed this submit used to be good. I do not realize who you are but certainly you’re going to a famous blogger in the event you are not already 😉 Cheers!

  5. môj dedo mal z tých spomínaných kníh plnú celú poličku, zdedil ich brat, dám mu avízo na túto stránku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *