Snowden & Jarre (Equinoxe)

Edward Snowden & Jean Michel Jarre (Equinoxe)

EQUINOXE

včera dnes zajtra
včera dnes zajtra
Dnes 22. septembra 2021 je deň rovnodennosti.
Pripoňme si symboliku tohto dňa, ktorý je nielen dňom vesmírnej rovnováhy medzi dňom a nocou na našej planéte, ale aj dňom symbolizujcim nekonečný boj medzi svetlom a tmou, medzi dobrom a zlom, medzi slobodou a otroctvom.
Facebook aj Instagram nás špehujú, tvrdí Edward Snowden
viac TU

“Edward Snowden is a hero not traitor.”

Tieto slová odzneli na koncerte Jeana Michela Jarra v Bratislave (marec 2016), ale napr. aj v Seattli (2018) ako prológ k jeho prekrásnej skladbe Equinoxe 7.
“Každý kto pomáha chrániť slobodu a demokraciu si zaslúži našu vďaku.
Edward Snowden tak urobil s vlastným osobným rizikom. Je čas postaviť sa za neho. Prosím zdieľajte.
Ďakujem.”
Jean Michel Jarre
Jean Michel Jarre
Jean Michel Jarre
Petíciu organizovanú Amnesty International podpísalo v roku 2016 sedemdesiat miliónov obyvateľov planéty. Bez úspechu.
Pripomeňme a opakujme si slová Edwarda Snowdena, ktoré nám adresuje z azylu do ktorého sa uchýlil v roku 2013.
“Technológie môže skutočne ohroziť naše súkromie. Otázkou je, prečo sú naše súkromné údaje prenášané online, alebo prečo sa naše súkromné údaje ukladajú do cudzích zariadení? Prečo sa nestaráte o právo na súkromie? Pretože nemáte čo skrývať? To je však niečo celkom iné. Akoby ste povedali, že sa nestaráte o slobodu prejavu, pretože nemáte čo povedať. Je to hlboko antisociálny postoj, pretože práva nie sú len individuálne, ale aj kolektívne a to, čo pre teba dnes nemusí mať hodnotu, môže mať hodnotu pre iných, pre celú populáciu, pre všetkých ľudí, pre celý náš spôsob života zajtra, a ak sa za to nepostavíš, potom kto? A keď sa k tomu neprihlásite vy, kto potom?! “

Viaceré zverejnené informácie nasvedčujú tomu, že dnes dochádza aj na Slovensku k takému masívnemu a nelegálnemu získavaniu osobných údajov a sledovaniu iných ľudí, že súčasná pandémia je len slabým odvarom potencionálneho ohrozenia ľudských práv, slobody a demokracie. Vojna policajných štruktúr a tajných služieb, v ktorej “každý sleduje a odpočúva každého” je neklamným znakom, že sme sa ocitli na prahu obrovskej civilizačnej krízy. Máme šancu to ešte zmeniť!? …, alebo je nám to “šuma fuk”?
PSYCHOSIESTA imaginatívna relaxácia - aj s hudbou Jeann Michel Jarra

Views: 1

8 odpovedí na „Edward Snowden & Jean Michel Jarre (Equinoxe)“

  1. Obaja títo muži sa zapísali do histórie. Jeden natrvalo zmenil naše vnímanie internetu a spôsob myslenia. Druhý vnímanie hudby a jej miesta vo vesmíre. Patrí im môj veľký obdiv a vďaka.

  2. I think this is a real great blog article.Really thank you! Really Great.

  3. A big thank you for your blog post.Thanks Again. Awesome.

  4. Thank you for sharing superb informations. Your web-site is so cool. I am impressed by the details that you’ve on this site. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this website page, will come back for more articles. You, my pal, ROCK! I found simply the info I already searched everywhere and just couldn’t come across. What a great web site.

  5. It’s been 6 years Ed. I’m reading your book now. Dude, stay safe. I feel like you might want to come home but bro, don’t. It’s still not safe for you here, stay free and stay safe brother. Thank you for your sacrifice on our behalf. You are a hero.

  6. Snowden je inšpiráciou, skutočným vlastencom a malo by dostať Nobeolvu cenu a nie sa skrývať.

  7. „Keď sa odhaľovanie zločinu považuje za páchanie zločinu, vládnu vám zločinci.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *