AVS špeciálne zvuky ako jemná vibračná masáž mozgu

AVS špeciálne zvuky ako jemná vibračná masáž mozgu.

O vplyve hudby na správanie a prežívanie človeka vieme toho iste všetci dosť. Podobný, možno povedať ešte výraznejší a neurofyziologicky čistejší účinok majú aj nehudobné zvuky rôznej frekvencie, intenzity a fázového posunu. Zvlášť účinné, pre potreby neurofyziologickej optimalizácie činnosti mozgu sú napr. duálne binaurálne zvuky s miernym frekvenčným alebo fázovým posunom. Mozog je jemná rôsolovitá (štruktúra) suspenzia, ktorá okrem spracovávania pocitov , vnemov, myslenia a mnohých iných funkcií aj inak reaguje na vonkajšie podnety.
Asi je vhodné zmieniť sa o jednoduchom fígle, ktorý prístroje AVS a ADS využívajú. Ak napr. prehrávame prostredníctvom slúchadiel v jednom uchu 124 Hz/s a v druhom uchu 114 Hz/s – s opačnou fázou, v mozgu sa to vyskladá tak, že tých 100 Hz sa vzájomne neutralizuje, anihiluje a na mozog pôsobí len 10 hz. Čo je frekvencia bioprúdov činnosti mozgu známa ako alfa hladina +/-. Inak pomerne ťažko dosiahnuteľná, hoci rôznymi autosugestívnymi a meditačnými postupmi, ľudstvom odjakživa využívanými.

binaural-beats

Mozog túto externú frekvenciu absorbuje, ľahko ju príjme, splynie s ňou a doslova sa lieči, zotavuje. Čiže nemôžeme hovoriť o nejakej manipulácii, alebo zásahu do organizmu ako je to v prípade, napr. medikamentov. Väčšina ľudí nemá ani šajnu o tom ako účinkuje napr. taký aspirín a predsa ho bez zábran užíva. Tých 10 Hz/s prirodzene nepočujeme, ľudské ucho počuje zvuky od 15 – 20 Hz/s. Tých 10 Hercov už vyvoláva len vibrácie, s ktorými mozog ľahko rezonuje. To, že sa v mozgu skutočne vyskladá z pôvodných 124 a 114 Hz len 10 HZ sa dá ľahko dokázať rôznymi experimentmi. Najlepší dôkazom je pochopiteľne EEG.
Pokiaľ ide o CNS, takéto vibrácie dokázateľne veľmi jemne zasahujú mozgovú hmotu, až na úrovni synaptických spojení nervových vlákien. Celé to pôsobenie je dnes už zdokonalené aj o spomínané vizuálne podnety.
AVS 1
AVS 1

Prístroje AVS optimalizujú činnosť celého mozgu, vrátane mozgovej kôry okrem zvuku aj prostredníctvom špeciálnych svetelných podnetov . Tieto nové prístroje, ktoré sa trochu nešikovne nazývajú Psychowalkmany a ktoré dnes už vyrábajú desiatky firiem po celom svete sú bezpečné a iste menej rizikové ako mnohé psychofarmaká, ktoré sú už zo svoje podstaty cudzorodé látky.

Záverom len toľko, že využívanie najnovších poznatkov neurovied na zlepšenie činnosti CNS a optimalizáciu psychických stavov je vo svete na prudkom vzostupe.  Mnohí významní politici na západe i východe, novinári, ale aj špičkoví umelci a športovci ich pravidelne využívajú na relax, stimuláciu invencie, kreativity,
zlepšenie kondície, odolnosti voči záťaži a stresu. atď. – hoci o tom neradi hovoria. Považujú to za výsostne súkromnú vec. Ako perličku uvediem, že astronauti na vesmírnej stanici ISS majú slúchadla a okuliare s takýmito programami pripojené ku každému lôžku.

AVS jemná vibračná masáž mozgu.

AVS 2

AVS 2

AVS 4

DNA a slovo
DNA a slovo

Pre niektorých z nás možno vhodná inšpirácia k úvahám o sile slova, hudby a zvukov. Tie vraj menia nielen naše správanie a emócie, ale aj náš kód. Špirála poznania vesmíru, hmoty a života sa otvára novým mystériám.

DNA reprogramovanie
DNA reprogramovanie

Dobré slovo lieči, zlé pomaly zabíja. A je vraj takmer jedno, či ho vyslovuje niekto v našej blízkosti, alebo ho počujeme z televízie či z rádia.

Odkaz na pôvodné zdroje.

 

 

Hits: 72

6 odpovedí na „AVS špeciálne zvuky ako jemná vibračná masáž mozgu“

  1. admin pre Emil Kováč píše:

    napíšte na psychobalzam@hotmail

  2. Dobrý deň, rada by som sa dozvedela niečo viac o Vašich prístrojoch, parametre, cena, indikácie a pod.
    ĎAkujem

  3. inšpirujúca je táto stránka. Aspoň pre mňa. Ako sa môžem dostať k skladbám na obaloch CD AVS 2? Čo znamená skratka AVS?

  4. Psychobalzam – pridaj nejakú zvukovú ukážku, o čo vlastne ide? zaujíma ma to, niečo na tom môže iste byť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.