imagination

PSYCHOSIESTA

PSYCHOSIESTA  imaginatívna hudobno-slovná relaxácia je inšpirovaná prvkami vyššieho stupňa autogénneho tréningu.

Kľúčové pojmy: vizualizácia, meditácia, obrazotvornosť, relaxácia, mentálny tréning, stimulácia tvorivosti.

Púvodná audio nahrávka vznikla za konzultačnej podpory Prof. PhDr. Stanislava Kratochvíla, CSc. a PhDr. Evy Borzovej, Csc.. Interpretom imaginatívneho a relaxačného textu v slovenčine bol Július Hvozdík, hlásateľ  Československého rozhlasu – Bratislava. 

headphone woman
PSYCHOSIESTA imaginatívna relaxácia

audio ukážka strednej častiheadphone grenn

 

V pôvodnej audio nahrávke boli použité výňatky zo skladieb: Neil Diamonda, Pink Floyd, Jeana Michela Jarra, Johanna Pachelbela a Franka Schmidta.

Nahrávka vznikla v roku 1987.

Upravená video verzia vnikla v apríli 2019.

 

Sprievodné video k nahrávke je len ilustratívne. Môže však pomôcť pri prvých pokusoch s imagináciou. Nahrávka by sa mala počúvať so stereo slúchadlami a prebiehať pri zavretých očiach. Jej prínos je vyšší u absolventov základného stupňa autogénneho tréningu, alebo iných relaxačných či meditatívnych postupov.

Výlet na koniec galaxie a späť – grátis.  
Z tej diaľky a výšky vidno inak tie naše pozemské, slovenské či osobné problémy.
Môže to byť cenná skúsenosť.
Dajte vedieť ako bolo tam ďaleko, vysoko, hore.

 

Ilustratívna ukážka z filmu Gravitácia

 

Sandra Bullock , ilustratívna ukážka z filmu Gravitácia

 

PSYCHOSIESTA imaginatívna relaxácia
PSYCHOSIESTA 1

 

PSYCHOSIESTA imaginatívna relaxácia
PSYCHOSIESTA 2

 

Venuša v týchto dňoch. (Kysucká hvezdáreň, foto: Ján Mäsiar, Venuša v Plejádach, 7.4.2020)

 

Pohľad na matičku Zem. Priamy prenos z vesmírnej stanice ISS

 

Visits: 93

23 odpovedí na „PSYCHOSIESTA“

 1. From time management to goal setting, imagination we will assist you accomplish more in much less time.

 2. Greetings! Very helpful advice in this particular post! It is the little changes that make the most important changes. Thanks for sharing!

 3. I really like it when individuals come together and share thoughts. Great website, continue the good work!

 4. Hi! I love how informative and great your articles are. Can you recommend any other blogs that share blogs that share information on Spiritual Awakening or spirituality in general? Thanks a lot!

 5. Greetings from Idaho! I’m bored to death at work so I decided to check out your website on my iphone during lunch break. I love the info you present here and can’t wait to take a look when I get home. I’m surprised at how fast your blog loaded on my cell phone .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, wonderful site!

 6. Prvé počúvanie bolo len takou ochutnávkou toho čo som prežívala pri opakovanom počúvaní a so slúchadlami na ušiach. Mala som famózny zážitok, oveľa silnejší a reaálnejší ako by som bola predpokladala. Dúfam, že sa bude opakovane vracať. Záhadne mi to dodalo silu a chuť zvládať ťažkosti, ktoré teraz prežívam.

 7. You’re on the right track.

 8. Łał, to było super… Nie ma się czego obawiać, w każdej chwili można otworzyć oczy…
  Nie zapomne tego, dziękuję :)

 9. Pridávam sa k predošlým komentom. Neverila by som, že ma to tak unesie. Videla som ten film so Sandrou Bullock, ale vidieť vesmír vlastnými očami a vrátiť sa bezpečne späť do kresla v obývačke – úžasný zážitok. Všetky malicherné depky ostali tam ďalekó sú. Môžem sa len poďakovať za tú nádhernú cestu.

 10. Thanks Psychobalzam for a nice trip. Merry Christmas from Podgorica, Montenegro.

 11. pre Nina Petráková. Je voľná, dá sa pomerne ľahko stiahnuť z YouTube. Niekto Vám s tým iste rád pomôže.

 12. Som po operácii a vegetujem na posteli v nemocnici. Blúdila som po internete a našla túto stránku. Ten výlet na okraj galaxie bol pre m%na zaujímavý a pekný. Na chvíľu som zabudla na svoje trápenie. Je možné? ako? sa dostať k celej nahrávke?

 13. J.M. JARRE má 9.11.2016 tretí koncert v Bratiskave. Zídeme sa tam?

 14. Taká hudba mi zvlášť vyhovuje. Nenapadlo mi však relaxovať pri nej. Jarreho som počúval rád, ale len ako kulisu pri učení a tak podobne. Teraz som skúsil zavrieť pri nej oči a nechal sa unášať navodenými predstavami. Objavil som úplne inú hudbu a iný svet. Zaujímavá skúsenosť. Začínam veriť tomu, že to môže mať liečivé účinky. Vyskúšal som to ešte raz a zistil som, že to vplýva na myšlienky. Povznieslo ma to kamsi kde je celkom krásny svet a život. Ďakujem

 15. Na http://www.pecujici.cz som našla odkaz na PSYCHOSIESTU. Mimoriadne ma zaujala aj preto, že pracujem s pacientami postihnutými rôznymi formami demencií, vrátane Alzheimera. Na samotnej stránke Psychobalzam som našla aj zaujímavú a podnetnú štúdiu o možnostiach využitia hudby pri uľahčení života takto postihnutých ľudí. Z textu vyplýva, že ide len o ukážku z nahrávky, ktorá je zrejme komplexnejšia. Je možné získať celú nahrávku? Mám záujem o spoluprácu. mklein@hotmail.com

 16. Nikdy som nebola nejako meditatívne založená. Asi pre pol rokom som zablúdila na túto stránku a s úžasom som zistila, že na mňa pôsobí táto ukážka ako antidepka. Vždy keď mám nejaké pochybnosti o sebe, vždy keď sa stane niečo podobné ako teraz v Paríži, či niekde inde vo svete, tak zájdem sem a dobíjam si baterky. Ten hlas sa mi zdal spočiatku trochu kovový, ale do toho vesmíru sa nejaký zamat asi ani nehodí. … a tie slová, v symbióze s hudbou ma vždy unesú, tam kdesi ďaleko, na koniec galaxie. 🙂 Bez slúchadiel to nie ani zďaleka ono.
  Bola by som šťastná, keby som to mala celé doma na CD. Iste je nás takých senzibilov viac.

 17. áno! bola som tam! na konci galaxie! v skafandri ako Sandra Bullock, a otáčala som sa späť k Zemi! užasný zážitok, nezabudnuteľný pocit, Bože !!!

 18. ako by som mohla získať kompletnú nahrávku? tá ukážka je nádherná, chcela by som vesmírom letieť ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *