Farebná klávesnica

hudba v poézii

Hudba v poézii

V archíve sme našli jednu stratenú, vzácnu nahrávku z televízneho vysielania Štúdia Košice, niekedy začiatkom 80-tych rokov, – hudba v poézii. Nahrávka sa žiaľ zachovala len v audio formáte. V literárnom pásme venovanom poézii Jána BUZÁSSYHO účinkujú Dušan JAMRICH, Ladislav CHUDÍK a iní. Réžiu má Ernest WEIDLER, rozhlasový redaktor, publicista a moderátor, známy svojím vzťahom k poézii a hudbe.

- hudba v poézii Jána Buzássyho, réžia Ernest Weidler
Ernest Weidler

Domnievame sa, že hoci je táto nahrávka poznamenaná časom, nesie v sebe odkaz o ktorom hodno rozmýšľať . Popri tom sa domnievame, že jej katarzný, očistný účinok môže mnohým priniesť úľavu.

P.S. - ak má nebodaj niekto kvalitnejšiu kópiu ozvite sa nám. Ďakujeme!

Skvostná pripomienka z neznámeho achívu

 

https://www.facebook.com/na100percent/videos/1859787117639500/

3 odpovede na „hudba v poéziis“

  1. žijem už veľa rokov v Johannesburgu, ale slovenčinu stále rada vyhľadávam. práve som to dopočúvala Ani som o tomto pásme nevedela. Dielo povznášajúce. hoci smutné, ale taký je zväčša život. nedocenená majstrovská réžia Ernesta Wiedlera. Pookriala moja duša. Nechce sa mi ani veriť, že na Slovensku existuje súkromný archív, kde sú takéto poklady uschované. Vaša stránka Psychobalzam je okno cez ktoré počuť aj tu na juhu Afriky len krásnu slovenčinu i češtinu -samozrejme. Veľké ďakujem!

  2. Zvláštne čaro má to slovo “z archívu”. Je to akoby cestovanie v čase. Na mńa to zafungovalo ako “the oldness of wines”. Poézia Buzzássyho, hlasy majstrov Chudíka, Jamricha, .., hudba Beethoven, Mozart, Bach a k tomu geniálna hlava a taktovka Ernesta Weidlera. Nuž veru pri druhom počúvaní som otváral fľašu vína. Odporúčam to isté aj vám priatelia.

    …, len by som rád vedel meno tej recitátorky. to v popiske nie je. taký hlas a prednes môže mať iba Gaia 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

PSYCHOBALZAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.